Total Pageviews

Thursday, March 17, 2022

Teistmoodi tunnetest Belgradi MMi eel

Vanne antud, leping sõlmitud! Janel Sell, Karel Tilga ja pealtvaatajad

Läksin teisipäeval TOP-autosse, et enne Belgradi lendu korra Robiga kokku saada ja sattusin ootamatult otse sündmuste keskele. Jah, ma teadsin, et seal toimub pidulik võtmete üle andmine ehk promoüritus, aga keskendusin vaid kindlale kohtumispaigale enne ära sõitu, ei muule. 

Tunne oli nagu oleksin oma poja lahutamatu vari. Ühest küljest, mis seal siis ikka, aga teisest küljest... Teisest küljest tundsin ootamatut ärevust. Juba kodust linna sõites tuli ärevus sisse, mille kohapeal Karel Tilgale sõnastasin umbes nõnda, et tajun kahekordset vastutust - ühest küljest peab õnnestuma tema, et saaks lugeda õnnestunuks poiste omavahelise koostöö. 

Ikka veel on mu jaoks harjumatu näha Robi uues rollis. Ta saab kindlasti hakkama, nii nagu ta on tõestanud varem, et saab hakkama, aga lihtsalt on harjumatu.

Muide, sama harjumatu on minna võistlustele ilma läpakata. Kaks korda olen proovinud ja lubanud, et kolmas kord ei ürita. Teen peas ikka reportaaže, mida tagantärele ju ei taasta, sest siis pole enam koha energiat. Nii näiteks pole mul nüüd ridagi sellest, et Robi tegi veebruari lõpus eestikatel kaasa ja teenis muuhulgas oma esimese Eesti meistrivõistluste kulla 4x400 segateatejooksus. Ta kuulus Tartu spordiseltsi Kalev võistkonda ja kuna tegu oli esmakordse alaga, siis on nende käes kohe ka Eesti rekord, aeg 3.30,57.  

Eestikate esimene kuld koos Tartu SS Kaleviga

See oli väga lustlik ala, sest viimase hetkeni ei saanud võitjas kindel olla. Iga võistkond pani välja kaks nais- ja kaks meessportlast, stardijärjekord oli vaba ja just see muutis pealtvaatajate jaoks jälgimise põnevaks. Kuna ma kohapeal arvutit ei avanud, siis saavad põnevusest aru need, kes olid kohal või need, kes jälgisid veebi vahendusel. Mul on aga koduses arhiivis lõpuks olemas täiskomplekt eestikate medalitest. 

Kui Robi pakkus eestikatel lusti pärast konkurentsi veel mõnel alal (60m, aeg 6,90 ja 200m, aeg 22,19), siis Karel jaoks oli see vormi testimise kohaks. Kuul lendas kohe väga hästi - 15.99, kauguses on veel lennuruumi. Veebruari lõpus maandus ta 7.19 peale. Hausenberg hüppas samal võistlusel 7.72.

Mehed on nüüdseks Belgradis kohal, et homme olla, kes stardijoonel ja kes kõrval küüsi närimas. Minu järgnevad päevad on sellega seoses samuti ette ära sisustatud. Omadele kaasaelamise kõrval hoian kõvasti pöialt ka Garrett Scantlingile, kes on USA mitmevõistluse esinumber. Kunagi imetlesin Dan O´Brienit, kas ma oleks siis võinud teada, et ühel päeval tunnen isiklikult Ameerika mitmevõistluse tippu, inimesena ja sportlasena äärmiselt meeldivat noormeest. Robi sõnul on ta valmis kihla vedama, et võitjana väljubki homme algavalt MMilt Garrett. Aga ju me näeme, tegemist on ikkagi mitmevõistlusega. Hausenberg on elu vormis, nii füüsiliselt kui väidetavalt ka vaimselt. Tilga ei lähe samuti "oma" ära tegema, mis tähendab lõppskoori vähemalt 6200 peale. 


Georgia ülikooli atleedid, Karelil oli toimetamist

Eesti kamp

Selge on, et ärevusel on veel kasvuruumi. Pöidlad peos hakkan homsest jälgima arenguid ja hüppeid Belgradis.

1 comment:

  1. Ik heb eindelijk de juiste eerlijke en serieuze persoon ontmoet waar ik al jaren naar op zoek was. Ik heb mijn lening van 58.000 euro gekregen waardoor ik nu goed kan leven met mijn vrouw en kinderen en ik betaal mijn maandelijkse betalingen regelmatig. U kunt bij haar terecht als u om verschillende persoonlijke redenen een lening nodig heeft. Hier is zijn adres. E-mail:  pierrecombaluzier18@gmail.com

    E-mail:  pierrecombaluzier18@gmail.com

    ReplyDelete