Total Pageviews

Sunday, July 3, 2022

Robi viimane kergejõustikuvõistlus Pärnus?

Istun Pärnus ja ootan kõrgetasemelise kergejõustiku algust, et elada kaasa Robi viimasele kergejõustikuvõistlusele, kus ta kergejõustiklasena kaasa teeb. 

Ma ise ei võta seda absoluutse viimasena. Usun, neid viimaseid tuleb veel, aga igaks juhuks vedasin end kohale ja kui juba kohal, ja mine isahane tea, elan sellele "viimasele" kaasa koos blogiga.

Mäletatavasti kõneles eelmine postitus Robi potentsiaalsest treeneri karjäärist või selle algusest, aga õige ruttu sai selgeks, et kuld alati ei hiilga. Karjäär sai põhjusel või teisel läbi enne kui alata jõudis.

Sellest kõigest pole ma tahtnud kirjutada ja seepärast pole tahtnud kirjutada ülepea, kuigi pausi sisse on jäänud isegi Götzis, millest kujunes taaskord suurepärane elamus. Lisan ühe pildi, mis räägib rohkem kui tuhat sõna.

Sportlastega koos ja võidu
Teinekord võiks muidugi ühe tagasi vaatava postituse koos rohkemategi piltidega teha, aga täna keskendume tänasele ja täna on Pärnu.

Väike vihje siiski veel ka eilsele, Hiiumaal toimunud Toivo Pruuli mälestusvõistlusele, kus Robi hüppas kaugust (7.53) ja jooksis 100 meetrit (10.86). Kauguses andis tulemus esikoha koos staadioni rekordiga. 100 meetrit lõpetas teisena. 
2021 aasta autasustamine

Ah-jaa, eestikatel hüppas ka kaugust ja sai auhinnalise kolmanda koha, tulemusega 7.35. Kuna samale nädalavahetusele jäid disci võistlused ka, siis rohkem seekord ei jõudnud. Ise elasin tulihingeliselt kaasa meie mitmevõistlejate teisele päevale. Maicel võitis, aga nii pettunud võitjat ma vist polnudki varem või siis ammu näinud. Nii ammu, et ei mäleta, aga seekord jäi meelde, kuna esikoht, mis jäi MMi normi vajavale tulemusele alla, ei rõõmustanud võitjat.

Nüüdseks teame, et tasus ikkagi tulla ja pingutada, sest MMi osaleja koht otsustati siiski määrata Uibole. Lisaks lendavad Oregoni ka Janek Õiglane ja Johannes Erm. On jälle, kellele pöialt hoida. 

Tänase loo sissejuhatus sai vägev, loodan, et vägevaks kujuneb ka palju reklaami saanud kõrgetasemeline kergejõustiku õhtu Pärnus, kus 300 meetri stardis on Rasmus Mägi, 100 meetrit peaks jooksma Karl Erik Nazarov. Robi ka.

Robi hüppab lisaks kaugust. Ütles, et põrutas Hiiumaal hüpates kanda, seega vaatab, mis tänastest hüpetest üldse välja tuleb. Elame näeme.

Lisaks on ta palgatud 800 meetri "jäneseks". Saame näha, kui pikkade kõrvadega "jänes" rajalt kõrvale astub. 

On siin vast täna rahvast. Polegi ammu staadionil nii palju rahvast näinud. Isegi kallid sugulased Pärnust suutsime kohale meelitada. Nende jaoks esimene kergejõustikuvõistlus külastada, Robi jaoks väidetavalt viimane, kus osaleda. 
Sugulastele: tervist!

Tegelikult on sugulasi enamgi. Edlin Lisbeth Laur, kes eile tegi Hiiumaal naiste kaugushüppe staadioni rekordi (6.06), on Robi sugulane. Ma ei tea, kas ta ise teab, aga tema vanaema Inna Lepp, kes on minu vanaonu tütar, teab seda kohe kindlasti. Seega on Hiiumaa staadioni kaugushüppe rekordite omanikel ajas tagasi minnes samad esivanemad.

Esimesed tublid on siin juba medalid kaela saanud, nüüd nägime staadionil ka 100 meetri jooksu startijaid, Robi teiste seas nagu lubatud. 

Esimene jooks, kolmas rada Robi, 5. rajal Nazarov. Selgelt Karl Erik Nazarov ka võitis, esialgne aeg 10.60. Aga sellest ma küll aru ei saanud, mitmes ses pundis Robi oli. 

Ootan aegu. Tulid:
Karl Erik Nazarov 10.61
Karl Robert Saluri 10.74
Keegi Zarins 10,76

Pole paha, eks ju!!


Edlin Lisbeth hüppas samal ajal kaugust 5.82 ja läks sellega hetkel juhtima. Üks katse veel, aga see läks metsa. Võit jääb ikkagi talle.
sugulane Edlin Lisbeth Laur - kauguse võitja

Robi kiire kommentaar pärast 100 meetrit: "Paar hüpet kaugust ja 600 meetrit "jänest" 800 meetri jooksjatele, siis mulle aitab."

Kuidagi keeruline on nii absoluutselt neisse sõnadesse suhtuda, aga kui nii olema peab, siis koondagem read. 
Uus kirg on disc. Vaatame, mis selles vallas teha annab. Täna vaatame muidugi, või siis mina vaatan, kauguse ja "jänese" ka ära. 

Veel enne võistluste algust mõtiskles Robi, et kunagi ta keskmaa jooksja mõttega kergejõustikku tuli, täna lõpetab oma võistlemise samuti keskmaajooksu distantsil. Huvitav, kas jookseb lõpuni või astub 200 meetrit enne lõppu rajalt ära nagu lubas? Näeme.

Kauguse mehed on rivis.

Robi on esimeseks katseks valmis. Võtab hoogu, läheb ja pole suurem asi - 6.97. Vast kannatab ühe katse veel teha.
Kutberg praegu liider - 7.17.
Janis Leitis Lätist on hetkel tulemusega 7.07 teine.
Robi läheb teisele katsele. Sai veidi juurde. Nüüd 7.06.
Nüüd lendas keegi hüppe moodi hüppe - 7.36. See oli Janis Leitis.
Robi kolmas katse oli üle astumine.
Saa sa nüüd aru, kas ta neljanda katse ka tegi, olin sunnitud korra ära käima, aga viies katse läheb nüüd ja Robil 7.15 selle katsega kirjas. Nii jääb. Kuuendale katsele kindlasti ei lähe, sest võttis oma märsi ja läks hoopis "kõrvu kasvatama" ;).
Kutberg hüppas viimasel katsel 7.43, millega läks lätlasest mööda. Nüüd on liidril võimalus öelda viimane sõna. 
Janis Leitis ütles oma sõna ja hüppas samuti 7.43. Võidu saab lätlane, Henrik Kutberg peab leppima teise kohaga, sest tema järgmine katse oli lätlase järgmisest lühem.

Nüüd öeldi staadioni reporterite poolt välja, et algab Robi hüvastijätu jooks. Näeme, kas jookseb lõpuni välja? Ei jooksnud, aga oli ikkagi ilus. Teenis publiku aplausi, astus 600 meetri järel lubatult kõrval, pani sussid rajale ja aamen.


Huvitav, kas Rasmus Kiselil oli tänasest jänesest päriselt abi ka. Tema võiduaeg 1.50,39.

Ketsid varna riputanud mees (Robi) ütles võistluse kokkuvõttes, et kauguses ära jäänud kuuendast katsest oli kahju. 800 meetrit tuli tema jaoks ootamatult kiiresti peale, ei saanud enam kuuendat katset teha. Oli nagu oli. 

Nüüd algab aga ala, mis peaks olema õhtu nael ja mille pärast on staadion publikust pungil. 
300 meetri esimene start antud ja mehed liduvad. Esimeste hulgas Rasmus Mäge pole. See eest on hea muusika, hakka või ise jooksma. Henri Ilves vist võidu sai, pakkus staadioni reporter. 
Aga tegelikult võitis esimese jooksu hoopis Andreas Kuusk ajaga 37.09.
Henri Ilvese aeg 37.33.

Teine jooks, kus jookseb ka Kase Priidu ja Siiri poeg Otto. Mu meelest pole 300 meetrit küll Otto igapäevane distants või kelle jaoks 300 meetrit üldse igapäevane olla saab. 36,56 oli Otto aeg.

Vaatasin üle Robi 300 meetri rekordi, sest on temagi seda maad kunagi oma rõõmuks jooksnud, siis parima ajaga 33.95. 

Rasmus Mägi jooksis kolmandas stardis ja jooksis hästi, aeg 33.02, teine mees oli üsna sabas, aeg 33,27. Vot nii.

Kiire kalli pojale, kes kihutas koos oma kalli Kädiga Tartusse koera juurde. Sellega ongi kõik. 
Sõbrad, sugulased ja truu ema on etenduse eest tänulikud. Tädipoeg Priit jäädvustas hetke. 

Marie, Ave, Iiris ja Kaire jäid järele vaatama

Blogi jätkamise osas mingeid lubadusi ei anna. Vahel on küll tunne nagu oodataks mult jätku. Kui energiat jätkub, siis vahest isegi tirin kuskile arvuti ühes, aga teisalt... Pean selle mõtte enda jaoks selgeks mõtlema. 
Seniks aplaus lugejatele!! Tore, et olete lugenud ja veel toredamad on olnud spontaansed tagasiside andmise hetked, milliste kaudu olen aru saanud, et te tõesti olete lugenud ja mõni on mind isegi nende diletantlikke kirjelduste põhjal ekslikult spordiasjatundjaks pidanud. 
Igal juhul on teekond olnud tore. Aitäh teile!
Ave Aasav jäädvustas viimase kande sünnihetke.No comments:

Post a Comment