Total Pageviews

Sunday, June 27, 2021

Teisel päeval teised stardid

 Pärast esimese päeva viimast ala oli Robi veendunud, et naelikuid veel varna ei riputa ja kui jalg lubab, siis läheb reipalt teisele päevale vastu! 

Robi koos oma tüdrukuga
Õhtul tunnistas, et hommikul ärkab kerge värinaga, sest ei oska ju ette näha, kuidas enne viimast ala tuimestava süsti saanud jalg end tunda annab. Ütles, et jooksis 400 meetrit eile nagu oleks jooksnud ühe jalaga, mis tähendab, et jalgadest üks oli tuim, mis tuim.

Oli sunnitud hommikul parema jalaga voodist välja astuma, mida võiks ju ka heaks märgiks lugeda, aga ju me neid märke juba tõketes näeme. Igal juhul ilm on mõnus, tuul siiski veidi keerutab, mis vaatamist olulisel määral ei, aga võistlejate kohapealt ei oska kaasa rääkida. Eks elus sõltuvad paljud asjad positsioonist, kus seisad või vaatad. 

Hommikune soojendus
Kui kõlakad tõele vastavad, siis Lillemetsa me täna enam stardis ei näe. Oli tagareiele viga teinud. See mitmevõistlus või siis ka tipp-sport tervikuna üks eneselõhkumine on, mida oleme ju korduvalt näinud ja tunnistama pidanud. Vahest on see üks aspekt, mis lisab veetlust ja põnevust, et näha kes on vastupidavam, teinud trenni targemalt või mis iganes veel. Igal juhul tuleb täna jälle pöidlad pihku suruda ja loota, et rohkem kõrvale astujaid ei lisandu.

Eilne päev jõudis õhtusse nende meeste jaoks, ekda jälgin, selliste tulemustega:
Kristjan Rosenberg 4258
Risto Lillemets 4116
Robi 4109
Janek Õiglane 4015

Kristjan võib oma esimese päeva sooritustega rahul olla, kindlasti kohe esimese ala ehk 100 meetriga, kus ta lõpetas uue isikliku rekordiga. Robi tunnistas ka, et 100 meetrit läks hästi, ülejäänu oleks võinud minna paremini. Aga alustame uue päevaga.

6. ala 110m TÕKKEID
Esimese päeva esimene lähe ei õnnestunud, aga teisel korral said mehed korraga minema. Pigistasoin pöidlaid ja lugesin tõkkeid ikka üks, kaks, kolm... ja kümme. Kõik jäid püsti. Nii tõkked kui mehed. 
Rosenberg lõpetas ajaga 14.79, 
Õiglane 14.92 
Robi 15.12
ja Lillemets, nagu juba öeldud, täna enam kaasa ei tee.

Punkte meestel 6 alaga koos järgmiselt:
Kristjan Rosenberg 5133
Karl Robert (Robi) Saluri 4944
Janek Õiglane 4897

Ainus plussimees, isikliku rekordi graafikuga võrreldes, on Rosenberg. Praegu edestab isiklikku 10 silmaga. Robi vähendas tõketes veidi oma kaotust.

Seekordsetel võistlustel minu jaoks esimest korda Eestis rakendatakse mitmevõislustel nn Ameerika süsteemi, ehk kõik alad toimuvad järjest. Varasemalt, mäletatavasti, toimusid esimesed alad hommiku poole, siis oli pikk vahe ja päeva teisel poolel järgmised alad. Seega on kohe algamas ka kettavõistlus.

7. ala KETTAHEIDE
Rosenberg alustab ja näitab jätkuvat head minekut - heidab kohe isikliku - 47.72. Teisel katsel paranes isiklik veelgi - 48.71. Kolmandal veel 48.87
Õiglane alustab ka hästi - 43.99.  Kolmandal katsel teeb ka Janek isikliku kettas - 45,94
Robi esimene heide jääb tagasihoidlikuks - 39.20. Rekordseerias lendas ketas ligi 43 meetrit. Teine katse Robil veel vähem. 41.07 jääb Robil viimase katse mõõtmise järel kirja.

Punktiseis nüüd selline:
1. Kristjan Rosenberg 5980
2. Janek Õiglane 5660
3. Karl Robert (Robi) Saluri 5630 

Kohutav, Robi annab taas Karl Rinaldole intervjuud, diktsioon on nii halb, et isegi oma ema ei saa aru, mida paganat ta räägib. Kui Karl poleks tõlkinud, siis poleks aru saanudki, et hommikune tunne oli nagu oleks rongi alla jäänud. No sellest sain õnneks aru, et 8000 punkti lootus pole veel maha maetud. Üks ala korraga, üks ala korraga. 
Järgmine ala on teivashüpe.
Saame näha, kas oli kasu mööda Eestit koos teivastega ringi sõitmisest ja parimate treeningpaikade otsimisega tegelemisest. üheks heaks paigaks räägiti Otepää, kus on tuuli igast suunast, seega treeninguks ideaalne. Rekordi teivas pidi samuti kotis olema jne. Saame siis imet näha või jälle ei saa. Varsti paistab.

Erinevad võistlused staadionil kulgevad omasoodu. Kes kogu pakutavast programmist tahab osa saada, on selleks kindlasti leidnud omad kanalid. Ise olen sihiku seadnud meeste mitmevõistlusele ja sealgi mitte kõikidele osalejatele. See on lausa privileeg istuda võistluste meediaalal ja ajada vaid oma asja.

Oma asja ajamise hulka kuuluvad kindlasti ka toredad kohtumised, olgu nendeks sümpaatsed treenerid, teiste sportlaste vanemad, teised sportlased ise või lihtsalt juhuslikud tuttavad, kes juhtumisi on ka otsustanud veeta nädalavahetuse Kadriorus. Rahvast on tribüünidel päris palju, peaaegu nagu parimatel päevadel. Ainus vahe parimatest päevadest seisneb selles, et ETV neid võistlusi enam üle ei kanna. Postimehe veeb vaid, aga Robi vanaema selle kanali kaudu võistlusi kätte ei saa. Blogist ka ei saa. Tema kanal on TV või raadio ja kõik. Paljud vanemad inimesed jäävad seetõttu osast elust kõrvale, et neil puudub arvutikirjaoskus ja nett nende koju ammugi ei jõua. 

Kes nautida saavad, need naudivad kohal olles, sest oma silm on kuningas. Minu silma all heidetakse praegu ketast, mehed hüppavad kõrgust, naised mitemvõistlejad kaugust, joostakse 200m eeljookse, valmistutakse kuulitõukeks ja mehed mitmevõistlejad teivashüppeks. Just sama sätitakse nende jaoks paika algkõrgus. 

Oma parima 10-võistluse sees hüppas Robi teivast 4.81, isiklik on 5 meetrit. Rosenbergi isiklik samuti 5 meetrit seni, Janek on lennanud üle kõrgusest 5.10.

8. ala TEIVASHÜPE
Kuna rajale on jäänud kokku kuus mitmevõistlejat, siis on latile seatud esimesed kõrgused algusega 3 meetrit ja peale. Osavamad alustavad meeter kõrgemalt. täpsemalt Rosenberg 4.41, Õiglane ja Saluri 4.61 pealt. 

Käisin vahepeal teiba-ala juures kiibitsemas ja jooksin Robiga kõhtupidi kokku.

Ütles, et energiat napib, et jõud on kulunud valuga hakkamasaamisele, aga lubas end kokku võtta. Tuul on kahtlaselt keerutav, äsja öeldi, et rikkus ühe jooksu rekordi, kuna puhus tagant tugevamalt kui hea. Samas teame, et olud on võrdsed. Kes oludega paremini toime tulla suudab, selgub pea.
Robi suuri sõpru raja kõrval kohtasin ja veel mõnda mitmevõistluse andunud fänni, isegi pilti tegin, aga tõestust ei lisa, sest ei saanud lisamist väärt võtet. Proovin veel, kui peaks juhus tekkima. 

4.41 alustas Kristjan Rosenberg ja sai oma algkõrgusest teisel katsel jagu. 
4.61 - Robi tuli avakatsel alla koos latiga, Janek ja Kristjan lendasid kohe üle, Robi ka teisel katsel.
4.71 - Seda kõrgust võttis Rosenberg üksi ja sai tost teisel katsel jagu kah
4.81 - Robi võttis teiba, siis võttis hoogu, jooksis, hüppas ja kukkus alla koos latiga. Õiglane ja Rosenberg tegid põhimõtteliselt sama. Robi teine katse oli ka nutune. Õiglane lendas kaunilt üle. Rosenberg jooksis metsa. Kolmandad katsed veel. Robil selleks energiat tõesti ei jagunud, talle jääb täna vaid algkõrgus 4.61. Rosenberg koos Õiglasega saavad võimaluse jätkata järgmiselgi kõrgusel.
4.91 - Rosenberg on rabe, asjatundmatu hinnang, aga ei tulnud tal esimesel katsel midagi hüppest välja. Seevastu teisel katsel õnnestus hästi. Õiglane jättis selle kõrguse vahele.
5.01 - Selle kõrguse ületamine tähendaks Rosenbergile isikliku parandamist. Õiglane alustas ja lendas elegantselt üle. Rosenberg saab loota teisele või ka kolmandale katsele. Seekord ei old õnne.
5.21 - sätiti Õiglase jaoks latile. Kui sellest üle lendaks, saaks isikliku kirja ka. Täna veel mitte.

Võistlused ongi sujuvalt jõudnud eelviimase alani.

9.ala - ODAVISE
Kui siin keegi oda Õiglasest kaugemale lennutab, siis võiks see inimene odaviske peale jäädagi, mis tähendab, et alavõit on ammu selge. Oda on Robi jaoks üks kauem ja muutumatuna püsinud isikliku rekordiga ala - 60.50 on ta lennutanud 800gr oda aastal 2014. Oma rekordseerias lennutas ta oda 56.91.
Täna sai Robi esimesel katsel kirja 55.60
Õiglase pikimaks odakaareks jäi 64.91
Rosenbergi esimesed kaks katset jäid tagasihoidlikuks, aga viimase katse 58.85-ga jäi mees kindlasti rahule.

Punktid enne viimast ala on sellised:
Rosenbergil - 7580
Õiglasel - 7385
Saluril - 7095

Rosenberg lubas enne viimast ala, et läheb end tühjaks jooksma, Õiglane pakkus, et läheb mõnuga jooksma, Robi pakun, et kannatab ka selle ala ära. Varsti näeme, mida see tulemustena tähendab.

Enne viimast ala saadan õnnitlused väiksele Emmile, kes on erilise päeva kenasti vastu pidanud. Eriline on Emmi jaoks päev see tõttu, et tema jaoks sai täna täis esimene aastaring! Palju õnne paljudeks sünnipäevadeks, väike Emili! 
Emili naudib võistlust koos issiga
Enne 10-võistluse viimast ala jõudis Emmi saada ühe kalli onu Robilt ka. Mina sain samal ajal küsida, miks odas vaid üks katse või õigemini sain vastuse enne küsimist. Põhjuseks olnud esimese katse ajal küünarnukist läbi käinud raks. Ütles, et ei saagi veel aru, mis juhtus ja hetkel pole aega sellega ka tegeleda, sest enne on vaja naelikud jalga suruda ja 1500 ka ära joosta.

10. ala - 1500M
Mehed reas, palju pole neid alles jäänud, kõige enam on kaalul Kristjan Rosenbergil, eks lubas end tühjaks joosta, vaatan nüüd, kuidas kellelgi miski õnnestub.
Robi veab, Rosenberg kannul, selliselt kulgeb esimene ring. Huvitav, kas Robi aitab Rosenbergile tempot teha? Teise ringi järel vahe veidi suurenes, Õiglase vahe Rosenbergi järel suureneb ka. Robi teeb hullu jooksu, kasvatab vahet veelgi. Elab välja oma trekile jäetud ängi, jookseb kergelt, väliselt kohe väga kergelt. Tegi hullu jooksu, aeg 4:23,52. Vähemalt viimase ala uhkelt lõpetatud. Kolm alavõitu ja üks isiklik ka. Pole paha!

Kristjan Rosenberg - 8294
Janek Õiglane - 8055
Karl Robert (Robi) Saluri - 7883

Palju õnne Kristjanile, oli super võistlus! Palju õnne Janekile, tore, et oled tagasi ja veel parem, et endale liiga ei teinud. Väga palju õnne Robile, et vastu pidasid ja lõpus veel selliseks eneseületuseks suuteline olid.
"15 aastat, see on olnud minu elu 15 aastat, millega nüüd tuleb hüvasti jätta" ütlesid sa läbi pisarate ja ma olin üllatunud. See on olnud meie elu ka, aga et sa ise enda jaoks juba nii vara tõsise sihi silme ette seadsid, see üllatab isegi mind. Või siis on see kõik olnud kuidagi loomuldane kulgemine, et polegi osanud nii täpselt algust fikseerida. Nüüd on see siis tõesti läbi, kui sa nii ütled. Elu tippspordilainel on läbi, aga elu ise siiski mitte. Nüüd tuleb leida sihid järgmiseks 15. aastaks ja kauemakski. Sa suudad, sest sa tead, mida sa tahad! Kosu veidi ja naudi Eesti suve. Märka inimesi enda ümber, nii väikseid kui suuri, võta aega olla, et siis jälle tegutseda. Aitäh ilusate hetkede eest! 
Päeva lõpuks jääb alles puhas rõõm

Parimad õed, suurimad fännid

Kolm kräsupead

Palju õnne 1-aastasele Emilile!!

2 comments:

 1. Tere daamid ja härrad, kas vajate rahalist abi? Mina olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate projekti lõpetamiseks ärilaenu, isiklikku laenu, hüpoteeklaenu või laenu? Kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume igasuguseid laenuteenuseid, sealhulgas pikaajalisi ja lühiajalisi laene. Lisateabe saamiseks kirjutage meile e -posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saatke mulle sõnum otse WhatsAppi kaudu: +447903159998 ja saate kohe vastuse.

  Oleme terviklik finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud, et aidata teil täita kõik teie soovid. Oleme spetsialiseerunud struktureeritud finantslahenduste pakkumisele üksikisikutele ja ettevõtetele kõige tõhusamal ja kiireimal viisil.

  Siin on mõned põhjused, miks peaksite meiega laenu saamiseks ühendust võtma;
  * Mugavus - saate laenu taotleda igal ajal ja igal pool.
  * Paindlik summa - teie otsustate, kui palju soovite laenata.
  * Kiire otsene rahastamine - saate laenu 24 tunni jooksul pärast kinnitamist.
  * Paindlik intressimäär - taskukohane intressimäär 3%.
  * Kõrged heakskiidumäärad - teil on 99,9% võimalus laenu saada
  * Paindlik tagasimakse - Te peate valima tagasimakse kuupäeva kas iganädalaselt, igakuiselt või kord aastas, kestusega 1-30 aastat.
  * Lihtne veebipõhine rakendus.
  * Isikupärastatud juhendamine ja asjatundlikkus.
  * Varjatud tasusid pole

  Ära kaota võimalust rahapuuduse tõttu. Võtke kohe ühendust minu ettevõttega, saame teid laenuga aidata, sest oleme aidanud paljusid üksikisikuid ja organisatsioone, kes on kogu maailmas rahaliste raskustega silmitsi seisnud.

  Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus aadressil
  E -post: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp/Telegram: +447903159998

  Vahendajad/konsultandid/maaklerid on oodatud oma kliente tooma ja on 100% kaitstud. Teeme täie kindlusega koostööd kõigi osapoolte hüvanguks.

  ReplyDelete
 2. Tere; Kui vajate kiiresti laenu, taotlege laenu Novelty Finance'ist. Minu nimi on Davina Claire, ma olen Novelty Finance'i finantsjuht. Olen märganud, et eraisikutel ja ettevõtetel on nii raske saada laenu pankadest või muudest finantsasutustest. Minu ettevõte (Novelty Finance) on siin, et pakkuda ja aidata teil vajalikku laenu. Võite meiega ühendust võtta e-posti teel: noveltyfinances@gmail.com VÕI saatke sõnum WhatsAppis +447915601531

  Ükskõik, kas soovite oma elustiilile hoogu juurde anda või teil on ees ootamatuid kulutusi, on NOVELTY FINANCE laen just see, mida vajate.

  UUDNE FINANTS on paindlik: laenu saab võtta kuni viisteist miljonit eurot (15 000 000,00 €), sobivate tagasimakseperioodidega kuni 30 aastat. Võite taotleda nii tagatisega laenu kui ka tagatiseta laenu. Pakume laia valikut eralaene, ärilaene, kodulaene ja võlgade konsolideerimise laene, mida saab kohandada vastavalt teie muutuvatele vajadustele ja oludele väga madala intressimääraga.

  Mida saate Novelty Finance'i taotlemisel:
  √ Kohene juurdepääs teie rahale pärast kinnitamist.
  √ Konkurentsivõimelised intressimäärad (3% aastas)
  √ Paindlikud tagasimaksetingimused
  √ Võimalus oma laen kiiremini tagasi maksta
  √ Lihtne kinnitamine, kui vajate lisavahendeid
  √ Laenu tagasimaksmisega ei kiirustata, vaid antakse aega laenu tagasimakse alustamiseks.
  √ Varjatud tasusid pole

  Kuidas kandideerida:
  Laenu taotlemine on kiire ja lihtne!
  Ettevõtted või eraisikud, kes on huvitatud Novelty Finance'i laenu taotlemisest ja vajavad laenupakkumise kohta lisateavet, peaksid lisateabe ja suuliste infotundide saamiseks SAATMA E-KIRI aadressile (noveltyfinances@gmail.com) VÕI saatma WhatsAppi sõnumi +447915601531 kaudu. Kehtivad nõuded ja tingimused.

  ReplyDelete