Total Pageviews

Friday, July 24, 2020

Lõpp ei tähenda lõpetamist

Olen siinses kanalis lubamatult pikalt vaikinud. Vaikinud isegi selle järel, kui maikuine Postimees tõi ära intervjuu Robiga, mis algas pisut sensatsioonilise pealkirjaga, lubades lõpparvet spordiga.

Püüdes situatsiooni, mil selline arvamus ilmnes, sisse või tagasi vaadata, siis mõistan neid sõnu, kuigi täna on ta oma toonast seisukohta hakanud täpsustama. Tippspordi kõrvale jätmine ei tähenda lõpparvet spordiga, ütleb ta nüüd. Kui sa oled kogu oma teadliku elu olnud spordis, elanud koos igapäevase eneseületamise vajadusega, siis sellest välja tulla ühe ropsuga ei olegi nii kerge. Võib-olla ei ole elustiilist kui sellisest täielikult loobuda üldse võimalik, midagi jääb. Aga jah, vähemalt ühe aasta, lubab ta, jätkab veel ka pingutust nõudvate eneseületustega.

Pingutust need eneseületused nõuavad, sest enam pole tegemist lusti ja lillepeoga, kus ettehooldus on ees ja taga. Nüüd nõuab oma osa töö, mis võimaldab äraelamist ja sporditegemine jääb pigem kõrvalhobiks.
Tegelikult sain isegi nn lõpetamise avalduse tegemise ajal aru, et see ei saa tähendada lõppu, sest selle kõrval oli antud lubadus teha veel vähemalt üks võistlus 8000 punkti lähedal või üle, millest võiks kujuneda nö tänu-võistlus sõpradele. Kes vähegi on mitmevõistlusega kursis, see mõistab, et selline lubadus tähendab tõsist pingutust e jätkamist.

Lõpetamise jutt olukorras, kus Georgia ülikooli juurde Petrose käe alla siirdub ka Janek Õiglane, muutub veel õhemaks. Tõsi, mais see vist veel 100% kindel teadmine ei olnud, kuigi jutud olid õhus. Aga mais oli selge, et ellujäämise nimel tuleb panustada tööle, nagu ta toona ise kirjeldas,  vahel koguni 12h ööpäevas ja sealt ka mõistmine, et pärast sellist pingutust sama palju spordile aega leida on keeruline. Enese äraelamise kindlustamisega sai ta hakkama ja selle üle on mul emana ainult hea meel. Vahepeal oli kiusatus saata oma viimased säästud kõik talle, aga Robil oli uhkust ja närvi mind kõrvale lükata. "Ma pean oma raskustega ise hakkama saama," olid ta sõnad ja lubadus, et enne kui päris kokku kukkuma hakkab, annab ikka märku. Siiani on püsti püsinud ja koguni nii uljalt, et julgeb öelda - lasen edasi ka spordi rindel. Esimeseks sihiks on kohalik võistlus. "Kohaliku" all tuleb siin mõista võistlemist Athensis, nende ülikooli staadionil. Ütleb, et lootus on teha tulemus, mis tagaks kutse Götzisesse järgmisel aastal. Kui nii läheks, siis mina muidugi rõõmustaks, elaks kaasa ja hoiaks mõlemat pöialt ta unistuste täitumiseks.

Ainus, mis mind isiklikult jätkamise juures ärevaks teeb, on suhted Eesti kergejõustikuliiduga. Kogu loobumise jutu puhul tundsin nimelt enam kergendust, et lõppeb suhtlemine selle organisatsiooniga. Võlad said tasutud, joon all ja unustatud. Mõistan nüüd, et iga toetust, mis sealt poolt tuleb, tuleb võtta kui potentsiaalset võlga. Seepärast on mu ainus soov, et kui võimalik, siis tõesti vähemalt ilma liidu kaudu tulevate "toetusteta". Ma ei saa öelda, et neist toetustest pole mingil ajal mingit abi olnud, aga sellega kaasnenud närvide mäng ja lõpuks kuskilt tekkinud võlg, mis jäigi mu jaoks segaseks, see kõik on jätnud halva maitse suhu. Rohkem ei soovi. Või lõpuks, mis siin minu soovida, ikkagi suur mees juba ja ajab ise oma asju.

Käesolev suvi Eestis, ilma pidevate trennis olemisteta,  on olnud tore. Robist on saanud lemmik "onnnu" oma vennalastele ja tõenäoliselt saab ta hakkama konkurentsiheitluses samale tiitlile ka kõige värskema, väikese õetütre puhul. Elu läheb igal juhul edasi ja igal juhul toetan ma kõiki oma lapsi nii headel kui ka halvematel päevadel. Tulgu, mis tulema peab ja saagu teid palju!


Ruben sai "onnnult" traktori
 

Lahutamatud
 

Parim paik magamiseks
Esmakohtumine uue imega
 


5 comments:

 1. Tere, kas vajate rahalist tuge? Kas vajate laenu? Olen Susan Benson Sunshine Financial Groupist. Olen laenuandja ja ka finantsnõustaja.

  Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen, hüpoteeklaen ja paljud teised). Pakume nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi laene, tagatud ja tagatiseta laene soodsa intressimääraga 3% aastas. Kui teil on kiiret laenu vaja, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Võite meile kirjutada posti teel: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com või saata meile otse WhatsAppis või Telegramis telefonil +447903159998 ja saada kohe vastus.

  Oleme kõikehõlmav finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud teie abistamisele teie pikaajaliste ja lühiajaliste rahaliste eesmärkide parandamisel, kuna teie peamine eesmärk on teie finantsstabiilsus.

  Maailmas toimuvaga seisavad paljud inimesed silmitsi enneaegsete rahaliste väljakutsetega, mõnel neist on kõrge intressimäära, ebapiisava tagatise, madala krediidiskoori tõttu nii keeruline saada laenu oma kohalikest pankadest või muudest finantsinstituutidest , võla ja sissetuleku suhe ning paljud muud põhjused.

  Aitame teid teie rahaliste väljakutsete lahendamisel, kirjutage lihtsalt minu ettevõttele ja me aitame teil välja laenu, mis sobib kõige paremini teie vajadustega. Oleme aidanud arvukalt üksikisikuid ja organisatsioone, kes on kogu maailmas silmitsi seisnud rahaliste raskustega. Kui kandideerite koos meiega, kandideerite usaldusväärse ettevõtte juures, kes hoolib teie rahalistest vajadustest, meie peamine prioriteet on teie finantsstabiilsus.

  Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus:
  E-post: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) VÕI;
  WhatsApp: +447903159998
  Võite meile kirjutada igal ajal ja igal pool.

  ReplyDelete
 2. Tere, minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka finantsnõustaja.

  Kas teil on vaja rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

  Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

  Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

  Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

  Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringud / küsimused? - Saada e-kiri aadressile | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

  Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

  Teie rahaline vabadus on teie kätes!

  ReplyDelete
 3. Tere, kas vajate kiiret laenu?
  Olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate ettevõtte asutamiseks, projekti lõpuleviimiseks, maja või auto ostmiseks laenu või vajate laenu muudel isiklikel põhjustel? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid nii tagatud kui ka tagatiseta. Kui loete seda ja teate, et vajate rahalist tuge, võite meile lihtsalt kirjutada e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saata meile otse WhatsAppis: +447903159998 ja saada vastus kohe.

  Oleme terviklik finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil parandada oma pikaajalisi ja lühiajalisi finantseesmärke, sest teie finantsstabiilsus on meie lõppeesmärk.

  Funktsioonid & Benefit;
  * Mugavus - laenu saate taotleda igal ajal ja igal pool.
  * Paindlik summa - otsustate, kui palju soovite laenata.
  * Kiire otserahastus - saate oma laenu 24 tunni jooksul pärast kinnitamist.
  * Paindlik intressimäär 3%.
  * Kõrge heakskiitmise määr
  * Teil on võimalus valida tagasimaksekuupäev, kas iganädalane, kuu- või iga-aastane kestus 1–30 aastat.
  * Lihtne veebirakendus.
  * Isikupärane juhendamine ja asjatundlikkus.
  * Varjatud tasud puuduvad

  Paljud inimesed seisavad silmitsi enneaegsete rahaliste väljakutsetega ja neil on mõnel põhjusel oma kohalikest pankadest või muudest finantsinstituutidest laenu saamine nii keeruline.

  Kui vajate tõesti oma rahandusele lahendust, kirjutage lihtsalt minu ettevõttele ja me aitame teid laenuga välja maksta. Oleme aidanud paljusid inimesi ja organisatsioone, kes on kogu maailmas rahaliste raskustega silmitsi seisnud. Meiega kandideerides pöördute usaldusväärse ettevõtte poole, kes hoolib teie rahalistest vajadustest, meie prioriteet on teie finantsstabiilsus ja teie eest hoolitsetakse kogu protsessi vältel.

  Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus aadressil:
  E-post: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com VÕI;
  WhatsApp: +447903159998

  ReplyDelete
 4. Tere ja Tere tulemast Spotlighti globaalsetesse finantsteenustesse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate hädasti rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või saatke meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teil on 24 tunni jooksul oma kontol laen, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

  Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil saavutada mitmesuguseid eesmärke paljude laenutoodetega.

  Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud suur probleem Üksikisikutele, kellel on finantsprobleeme ja kes vajavad sellele lahendust, on paljudel inimestel kõrge huvi tõttu oma kohalikest pankadest või muudest finantsasutustest omakapitali laenu saamine nii keeruline intressimäär, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

  Enam pole ooteaegu ega pingelisi pangakülastusi. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu saada ja tehinguid sooritada igal ajal ja igal pool.

  Pakume 24-tunniseid maailmatasemel laenuteenuseid. Päringutele / küsimustele? - Saada meil | spotlightglobalservices@gmail.com | või saatke meile WhatsApp: +4915758108767 | & saada hetkega vastus

  Saate meid hõlpsasti meie veebisaidil kontrollida: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial ||

  Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe sularaha, kirjutage lihtsalt meile ja saate laenu.

  Teie rahaline vabadus on teie kätes!

  ReplyDelete
 5. Tere, kas vajate rahalist abi? Olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate projekti lõpuleviimiseks ärilaenu, eralaenu, hüpoteeklaenu või laenu? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume igasuguseid laenuteenuseid, sealhulgas pikaajalisi ja lühiajalisi laene. Lisateabe saamiseks kirjutage meile e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saatke mulle otse WhatsAppis: +447903159998 ja saate vastuse kohe.

  Oleme terviklik finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil täita kõiki teie püüdlusi. Oleme spetsialiseerunud struktureeritud finantslahenduste pakkumisele üksikisikutele ja ettevõtetele kõige tõhusamal ja kiiremal viisil.

  Siin on mõned põhjused, miks peaksite laenu saamiseks meiega ühendust võtma;
  * Mugavus - laenu saate taotleda igal ajal ja igal pool.
  * Paindlik summa - otsustate, kui palju soovite laenata.
  * Kiire otserahastus - saate oma laenu 24 tunni jooksul pärast kinnitamist.
  * Paindlik intressimäär 3%.
  * Kõrge heakskiitmise määr
  * Paindlik tagasimakse - saate võimaluse valida tagasimaksekuupäev, kas iganädalane, igakuine või aastane kestusega 1–30 aastat.
  * Lihtne veebirakendus.
  * Isikupärane juhendamine ja asjatundlikkus.
  * Varjatud tasud puuduvad

  Ärge kaotage võimalust rahapuuduse tõttu. Võtke kohe ühendust minu ettevõttega, me saame teid aidata laenuga, sest oleme aidanud paljusid inimesi ja organisatsioone, kes on kogu maailmas rahaliste raskustega silmitsi seisnud

  Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus aadressil:
  E-post: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Vahendajad / konsultandid / maaklerid on teretulnud oma kliente tooma ja on 100% kaitstud. Täielikus usalduses teeme koostööd kõigi osapoolte huvides.

  ReplyDelete