Total Pageviews

Thursday, June 7, 2018

NCAA 10-võistluse teine päev Eugene's

NCAA mitmevõistluse esimest päeva võib Robi ja Jussi jaoks lugeda kordaläinuks, kui me võtame eesmärgiks nende püüdluse isiklike rekordite suunas ja pikema soovi jõuda Berliini EMile.
Berliini EMi pileti pani Johannes juba eile tasku, seda kaugushüppes, kas saab teise pileti veel või piisab sellest, saame öelda pärast tänast viite ala.
Robi peab pingutama igal alal, sest iga punkt võib olla kulla kaaluga. Isiklik rekord on ületatud ka 8109 punkti kogudes, aga kas see ka Berliini aitab, julgen kahelda. Nii vägevad mehed on meil koduses konkurentsis, et lausa lust.
Eilsest tänasesse tuli Juss 4321 (+27) ja Robi 4268 (+106) punktiga. Ilm pole täna kohapeal sama meeldiv nagu oli eile. Sooja võistluste alguses 15 kraadi, mõnel alal võib tekkida probleeme tuulega. Aga nagu ikka, tingimused vähemalt kohapeal võistlejate jaoks on võrdsed, seega poisid on valmis. Mina olen võistluste jälgimiseks valmis.

110 MEETRIT tõkkeid
No alustasid vast alles ruttu. juba joostud.
Robi aeg 15.25, mis on tagasilöök isikliku rekordigraafikuga võrreldes. Ütles, et lõhkus vähe tõkkeid, aga õnneks jäi ise terveks.

Johannese aeg 14.88. ka tema annab sellega tagasi isiklikule veidi, aga pole hullu, neil ala alles ees.
Rauno täna enam kaasa ei tee.
Robi on isikliku rekordigraafikuga jätkuvalt plusspoolel 87 punktiga. Jussil isiklikul kaotus kolme punktiga. Tuleb kettale valu anda, mis muud.

KETTAHEIDE
Selleks, et kaotatut tagasi minna ja positiivsel lainel jätkata, peaks Robi heitma täna ketast vähemalt 44 meetri peale ja Juss võimalusel üle 40 meetri. Näib, et soojendused on läbi ja esimene mees läheb oma esimest võistluskatset heitma. 24-st alustanud mehest on hetkel jätkamas 19.

Uhh! Johannese esimene katse võiks sama hästi jääda ka viimaseks, kui tal just juurde pole plaanis heita - tulemus 44.21! enne ketast olnud kolme punktisest miinusest sai hetkega 89 plussi. Teine katse lendas lepikusse, aga antud juhul pole sel erilist tähtsust. Tubli poiss!

Jussi heide tema grupis osutuski parimaks, õige pea peaks alustama teine grupp, kus mina ootan ja hoian pöialt Robile.
Soojendus tehtud!
Vaatan siit kaugelt Kuimetsast neid toredaid katseid Eugene's, mille järel tõustab katsetegija kas näpu, märgiks, et läks hästi või lennutab kettale järele sõna "putka!" ja mõtlen, et kas tema "kettasõrmest" päriselt ka kettas veidi abi võiks olla. Nii nimetab ta enda pikkpeetrit, mis väikse poisina ratast parandades õnnetult keti vahele jäi, haiglas küll paika tagasi õmmeldi, aga või see rahmeldaja millelgi rahulikult paraneda lasi. Nüüd on sõrme ots kõver ja vahel naljatab, et on kettaheites abiks. Kohe tuleb hakata lennutama mõõdetavaid katseid, siis näeme, kui palju on abi sõrmest ja kui palju on sõrme taha meest vaja.

Robi esimene katse läheb lendu ja maandub 42.95 peal. Pole ju paha, aga sellega ta rahule ei jääks. Vähemalt on enam-vähem tulemus kirjas. meeter juurde ja veidi peale oleks tore. Näh, juurde heitmise asemel heitis ta hoopis vähemaks, teine katse 41.24. Kui Eestisse juhtub tulema, siis peaks ta vist klassiõe Kätlini juurde kettakooli saatma. Jah nii on. Ei aita see näpp üksi midagi, ikka meest on ka vaja. Viimane katse lugemisele ei läinud. Punkte koos 5813, isikliku rekordigraafikuga plusse veel 70.
Egas midagi, nüüd tuleb teivas kindlalt pihku haarata ja asjaga edasi minna.

TEIVASHÜPE
Eelnevate vihjete alusel võib teivas kujuneda neis ilmastikuoludes keeruliseks, kuna hüppavad vastutuulde. Aga ju me näeme.
4.41 on Johannese algkõrguseks täna, mis esimesel katsel ei alistu, aga teisel lendab kaunilt ja kõrgelt üle. Latti tõstetakse 10 cm kaupa, järgmise kõrguse jätab Juss vahele.
4.61 latil, esimesel katsel maandus koos latiga, teisel ilusasti üle.
Kevin Nielsenil on nii kõvad kaasaelajad, et isegi mul Kuimetsas ähvardasid kõrvad lukku minna. Oli muidugi ka põhjust, sest ta ületas 4.61 alles kolmandal katsel. Äge, kui on kohapeal sellised fännid. Meie jätkame eemalt omadele pöidlahoidmist. Juss jätab järgmise kõrguse jälle vahele, Robi grupp teeb alles sooja.
4.81 - kui Juss selle kõrguse üle saab, saab ta ühtlasi ka kõvasti plusse juurde oma senisele rekordigraafikule. Rekordit tehes jäi teibas kirja 4.67. Ja ta sai üle, kohe esimesel katsel seekord. 6788 punkti koos, mis tähendab plusside mõttes 131-ga juba ees. Kui hoog ei rauge, siis hakkab siit vormuma vist juba ka 10-võistluse EMi pääse ;)
Juss on otsustanud hullu panna ja 4.91 ka vahele jätta. Kui ma ei eksi, siis on tal isiklik rekord juba uude kõrgusesse viidud. Enne võistlust andis Robi teada, et Jussile teeb probleemi selg, mis võib kõige enam tunda anda teibas, aga tegelikult?? Tundub, et adrekas on laes ja mees on otsustanud kinkida varastel öötundidel üleval istuvatele eestlastele väikese etenduse. Ootan põnevusega.
5.01 - ütleme, et oli lähedal. Maandus rinna või kõhuga peale, aga lendas enne seda kõrgele. Tundub, et ka tal on ninaverejooksuga probleeme, vähemalt hüppas tropp ninas. Robi jaoks on see üsna igapäevane. Probleemist vabanemiseks läheb pärast NCAA-d väikesele ilulõikusele.
Täna see kõrgus veel ei alistunud. Ju see ninaprobleem võis veidi häirida ka, aga kui plaksu palus, siis avastasin enese ka ekraani taga andunult plaksu andmas.
Ega need arvutiekraanilt pildistatud kujutised suuremat asja asjad pole, aga vähemalt saate ehk paremini aru, millest ma räägin. Poiste treeneri Petros püüdsin ka kinni ja isegi ühe eesti keeles hüütud "seljakott" jõudsin ära fikseerida. Und pole ollagi. Kui ma kõige selle pealt suudaksin homme oma magistritöö kavandi ka ära fikseerida e kaitsta, siis võiksin end lõpuks vist millegi heaga premeerida.
Petros Kyprianou
Teine grupp on samuti lõpuks alustanud. Esimeste hüppajate algkõrguseks seal on 3.91. Robi on otsustanud liituda 4.51 pealt ja selle saab kohe esimesel katsel üle. Uhh, kohe kergem hakkas. Minu meelest oli ilus hüpe.
Robi lend
No nii, 4.61 jääb Robi poolt hüppamata, seab sammu samuti üle ühe. Vähemalt alguseks. Kui tahab plusse juurde teenida, siis peab olema eesmärgiks 5.01. Rekordseerias hüppas mäletatavasti 4.95. isiklik rekord seni 5 meetrit.
4.71 - Olukord pole üldse tore, sel kõrgusel jätkavad vaid kaks meest, neist üks on mõistagi Robi, kes eelmise kõrguse vahele jättis, teine on Joe Delgado, kes alustas hüppamist juba 4.11 pealt. Robi lendab üle, jälle väga ilusasti. Aga nüüd on see jama, et edasi hüppama jääb üksi, sest Joe sest kõrgusest jagu ei saanud ja esimene hüppajate kamp loobib juba oda.
4.81 esimesel katsel ei alistunud, teisel küll ja ilusasti.
4.91 latil, esimene katse maha. Seda katset oleks väga vaja. Hüppa poja! Teine katse ka maha. Kas suudab end kokku võtta. Vaatas krimpsus näoga vasakut jalga. Ei saanudki täna. Isikliku rekordi graafikusse on jäänud nüüd veel vaid 27 plussi.

ODAVISE
Sel ajal kui Robi üksi oma teibaga jändas, heitis esimene grupp juba oda.
Johannese oda lendas esimesel katsel korralikult - 55.21, mis on ligilähedane rekordigraafikus visatud tulemusele 55.50. Nüüd ei oskagi öelda, kas sel või mõnel muul põhjusel, aga rohkem ta odas katseid ei teinud. Punkte tal üheksa alaga 7454, mis tähendab, et on enne jooksma hakkamist isikliku rekordgraafikuga plusse kogunud 127. Hea tulemus, siit ähvardab kokku tulla oma 8150-ne skoor.

Selleks, et Robi oma eesmärgi, vähemalt uue isikliku sabas suudaks püsida, peaks oda lendama täna vähemalt ligi 58 meetrit. Isiklik pärineb juba mitme aasta tagusest ajast ja on 60.50. Oma hetkel püsivat rekordgraafikut kokku ladudes, viskas oda 57.99.
Tilberdavad ja tilberdavad sooja teha, viskama ei hakka. Hakkavad ikka.
Robi esimene katse lendas 55.12. Märk kirjas, aga sellele on lisa vaja.
Teisel katsel viskas jälle vähemaks - 54.35 ainult. Kolmandal katsel tuli õnneks juurde. Kirja jääb tänasest 56.91, mis tähendab, et annab taas veidi punkte ära, aga jääb ikka veel positiivse poolele, küll üksnes 10 silmaga. Punkte koos 9 alaga 7356. Jussil 98 silma rohkem kui Robil.

Nüüd tuleb teha kõva jooks. Jooksus on Robi ja Johannes üsna võrdsed.
Seis enne jooksu on selline:
Medalimehed on meie omad mõlemad, selles ma ei kahtle. Samas on raske uskuda, et Tim Duckworth kulla käest laseb. Selleks on vist vahe ikka juba liiga suur. Ju karu pingutab. Kui palju jaksab pingutada Johannes ja milline on Robi jalgadesse jäänud energiavaru, see selgub hiljemalt hommikuks.

1500 MEETRIT
Kui teil pole olnud last või kedagi väga lähedast, siis ma ei oska öelda, kas te suudate mõista, missugune rõõm see on, kui sa pärast nelja magatud öötundi ärkad end absoluutselt virgeks, nähes, et ta suutis! Ta tõestas end jälle. Nad tegid selle ära!!!
Robi teise päeva suurimaks kordaminekuks kujunes viimane e 1500 m, mille uus isiklik on nüüdsest 4.24,49. Sellise aja aitas välja joosta tubli jänes Joe Delgado, kes võttis alavõidu ja kokkuvõttes neljanda koha.
Johannese jõud oli viimaseks alaks raugenud, aeg 4.54,46 oli küll piisav selleks, et võtta oma NCAA esimelt 10-võistluselt kolmas koht ja parandada isiklikku rekordit, mis on nüüdsest 8046.
Robi uus 10-võistluse isiklik tippmark on tänasest varahommikust 8137. Tulemused teie ees.

Võistluste kokkuvõte:
Mõlemad kutid täitsid oma võistluse eel seatud eesmärgid: rekordiparandus, koos EMi piletitega. Tõsi, kui Robi margi võivad veel teoreetiliselt ja miks mitte ka praktiliselt kaks Eesti kõva kümpi meest üle teha, siis Johannese kaugushüppe puhul ma küll sellist ohtu ei näe.

Robi puhul võib esimest päeva lugeda kordaläinuks, va kõrgus ja teist päeva mitte nii õnnestunuks, va 1500. Isiklikke rekordiparandusi koos tippmargiga sündis kokku neli. See oli minupoolne kokkuvõte.

Robi enda kommentaar: "Võistlus oli raske aga oli palju alasid mis tegid head meelt. Kettas oli yks proovikatse väga kaugel, teibas leidsin oma hüppe jälle, kahjuks teivas jäi lõpuks pehmeks ja isegi kui oleks suurem teivas olnud, poleks suutnud sellega valutavate säärte pärast täna hüpata. Eriti kahju on odast ja kõrgushüppest. Kõrguses oli keeruline sääre pärast hüpata ja odas viskasin odast mööda, jõudu sisse ei läinud.  Ju siis kartsin küünarnukki, soojenduskatsed jätsin vahele, et kätt hoida. 
Midagi hullu õnneks viga pole, lihtsalt lihas tõmbas pingesse nädal enne trennis ja polnud veel päriselt taastunud. Kokkuvõttes ei saa kurta. Lõpuks uus isiklik rekord kümnevõistluses."

Siin nad on, minu kahe viimase öö kangelased.

Mõlemad pildid on pärit Georgia Ülikooli twitterist. Juhhu ja elagu!

3 comments:

  1. Miks Saluri siia gruppi pandi hüppama? Lõpus tuleb üksi hüpata, loodame et laabub.

    ReplyDelete
  2. Mis Robi edasised plaanid on kui kool läbi?

    Jõudu poistele. Nii tublid uued rekordid.

    ReplyDelete