Sunday, May 22, 2011

22. mai 2011 - Baltikad Rakveres, teine päev - Robi täitis EM-i normi!!

Balti matši parimad- karikas jäi Eestile

Ära tõime, jes!

Viimastes blogikannetes on ülevaade Rakveres toimunud Balti matšilt, mis oli Robi jaoks sisuliselt esimene võimalus täita juuniorite EMi normi ja tegi selle kohe ka ära suure varuga, kogudes 10 alaga 7206 punkti. Talvel kirjutas ta nende päevade kohale eeldatavaks tulemuseks 7372, aga see jääb järgmiseks korraks. Võistlused kulgesid vähemalt tema jaoks ja vähemalt kõrvalt vaadates suhteliselt rahulikult ja tundub, et kõik kohad jäid samuti terveks. Usun, et tal on põhjust rahul olla küll ja veel, oli ta ju juunioritest võistlejatest kõige noorem ja tegi väga korraliku tulemuse. Kaks päeva kaasaelamist oli üsna väsitav, seepärast ma siia rohkem ridu ei tekita. Lisainfot saab näiteks ka siit

VIIMANE, 10. ALA – 1500m

Robi senine parim tulemus on sellel alal 4.37.44. Täna jääks ta rahule muidugi veidi kiirema ajaga, aga huvitav on näha, mis üldse rajal sündima hakkab.

Poisid on stardis reas, loetakse praegu kõik kõva häälega üle ja nüüd läks!
Veiko Aunapuu asub kohe paraja edumaaga jooksu vedama, Robi on teisena tema järel ja siis on paarkümmend meetrit vahet, kui tulevad kõik ülejäänud. Kaks ringi joostud, seis sama, Aunapuu ees, järel Robi, siis tühi maa, Eikens ja seejärel Kregers.
Aunapuu ja Robi on kaugel eest ära ülejäänutest. Viimane ring algas, Aunapuu ja Robi vahe hakkab tasapisi vähenema, Robi pani kiirenduse sisse ja läks pool ringi enne lõppu Aunapuust ette. Edasi teeb juba puhtalt oma jooksu. JES! Võitis ja endal oli finišile lähenedes veel rõõmus nägu peas ka
:). Oi, jookseb ikka võimsalt! Aeg: 4.32,78. Ütles enne jooksu, et tahab joosta 4.33 sisse, sai veidi enam. Tundis vist, sellepärast oligi lõpus rõõmus nägu. Armas poiss!! :)

Veiko Aunapuule jäi 6597 ja Kristjan Jäärats – 6527

10-võistluse viimase ala viimased meetrid - rõõmsalt :)

ÜHEKSAS ALA - ODAVISE

Odaviskes tegi hea tulemuse Reinis Kregers, kes sai kirja 56.91. Robi oli tulemusega 52.19 teine, kolmas oli odaviske tulemuste põhjal 52.17 Alvydas Mišius. Robist punktiarvestuse järgi ees pool olev Arnoldas Stanelis sai odas 49.23.

Eestlastest Veiko Aunapuu oda lendas 39.17, Kristjan Jäärats - 50.75 ja Eiko Laine 42.68.

9. Eiko Laine - 5502

EM juunioride koondise 10-võistluse normist ehk 7050 punktist on Robil puudu veel 570 punkti. Tean, et see ei olnud tal eesmärgiks, eemärgiks oli teha võimalikult hea tulemus. Milline see täpselt tuleb, selgub juba poole tunni pärast.

A-klassis juhib võistlust enne viimast ala Taavi Tšernjavski punktidega 5102. Kõrgust hüppas ta täna 1.90, oda viskas 55.67. 1000 meetri jooksus jäi Taavi kolmandaks ajaga 2.53,50, kogudes kaheksa ala summana kokku 5831 punkti, millega on A-klassi võitja. Keiso Pedriks, kes tegi kaasa väljaspool arvestust, sai kokku päeva teise punktisumma, mis oli 5593.

KAHEKSAS ALA – TEIVASHÜPE

Robi kaunis ülelend

Teivashüppes valis Robi algkõrguseks 3.95, millest ta kohe avakatsel ka üle sai, samuti kõrgusest 4.05.

Eestlastest Kristjan Jääratsile lõppes teivas kõrgusega 3.25 ja Eiko Lainele 3.35 peal.

Tuul on siin olnud üsna tugev ja keerutav. Eriti on see mõjutanud lätlase Skibermanise hüppeid, kes lendas 3,95 kaarega üle ja tuul lükkas teiba latti, sama kordus 4.05 peal.

Aunapuu hüppas oma esimesel teiba katsel lati lihtsalt pooleks. Skibermanis kordas seda trikki oma 4.15 teisel katsel.

Aunapuu XXO

4.35 said üle vaid Aunapuu ja Kregers, kes ületasid ka 4.45 ja nii jäigi.

SEITSMES ALA - KETAS

Ketas on samuti nüüdseks tehtud. Enne tulemuste kirjapanemist tuletan meelde, et Robi jaoks ei ole paljud alad varasematega võrreldavad, kuna vahendid on juuniorite klassis teised kui olid A-klassis. Näiteks on tõkked nüüd 8 cm kõrgemad ja ketas 250 gr raskem, ehk siis 1,750 kg. Odale on lisatud 200gr.

Ütlen veel, et tõkkejooksuga Robi ise absoluutselt rahule ei jäänud, arvas, et hea aeg oleks 15,50, aga jooksis esimesse tõkkesse, mis hoo maha võttis. Ise arvan, et mingi varu peab ju järgmisteks võistlusteks ka jääma. Ketta kohta kommentaare veel ei ole saanud, eelmisel aastal lendas 1,5 kg lapik 41.05.

6. Oskars Kibermanis - 38.72, punkte kokku 4988

Kristjan Jääratsi ketas lendas 33.31 meetrit, punkti arvestuses on ta hetkel 6. kohal 4933 punktiga. Veiko Aunapuu ketas 33.99 ja punkte kokku 4700, Eiko Laine sai kettas kirja 37.55 ja jagab punktiarvestuses 8.-9. kohta 4577 punktiga.

Järgmine on teivashüpe, kus Robi piiriks on seni olnud 4.10 ja sees 4.11.

KUUES ALA – 110m tõkkeid

Tõkkejooksu finiš, punases särgis Reinis Kregers

Enne võistlusi ütles Robi, et tõkked on pöia pärast tema jaoks kõige kriitilisem ala. Nüüd on see tehtud. Sai kirja kolmanda aja 15,85. Stanelis oli esimene ajaga 14,99 ja Eikens teine, tema aeg 15,27. Kregers oli Robi järel neljanda ajaga 15,94.