Saturday, May 21, 2011

21.-22.mai Rakveres Balti matš A-klass ja juuniorid, esimene päev

Senise sportlaskarjääri parim esimene päev
Esimese päeva kokkuvõte

Robi sõnul pole tal nii head esimest päeva varem olnud. Minu meelest on kõik suhteline, aga sellele ei saa vastu vaielda, et päev oli kena. Algas 100m - 10,90 ala võit ja isiklik, kauguses ala võit korraliku tulemusega 7.03, kuul 13.85 - isiklik, kõrgus - 1.78, jälle isiklik ja lõpuks 400m - 51.01, millega võitis ka jooksu.

Väike värskendus enne 400 meetrit

A-klassi 400 m 1. jooksu võitis Taavi Tšernjavski, aeg 52,66.
2. jooksu võitis Algirdas Tupkis, aeg 51.56, 2. Janis Parkans 51.92, 3. Paul Kramm 51,96 – oli oluliselt tugevam jooks. Esimese päeva järel juhib A-klassi 8-võistlust Taavi Tšernjavski punktidega 2913

Juuniorite 1. jooks, kus Eestist jooksevad 3. rajal Kristjan Jäärats ja 6. rajal Eiko Laine, kes oma jooksu ka võitis ajaga 51,77. Jäärats teine ajaga 52,44

Teises jooksus teevad kaasa kõik tugevamad: Robi 2. rajal, Reinis Kregers, Arnoldas Stanelis, Veiko Aunapuu, Kristjanis Eikens, kes jookseb esimese osa väga hästi, aga Robi läheb mööda ja siis nagu juhtus midagi. Läks korra üsna hea eduga ette ja siis oleks justkui seisma jäänud. Ega see ometi millelegi halvale ei viita. Robi aeg: 51,01, Aunapuu 51,35; Kregers 51,77, Stanelis 52,40.

Kaukis ütles Robi viimase jooksu kohta, et polnud muud probleemi, kui et jooksis end kinni. Loodetavasti suudab homme jälle lahti joosta.

Robi ise ütles, et tagumised reied tõmbusid lihtsalt krampi. Ma ei kujuta ette, mis aeg oleks tulnud ilma krambita!

NELJAS ALA - KÕRGUS

Hea meel on teada anda, et Elion jõudis oma võrguga lõpuks ka Rakvere staadionile, mis võimaldab mul kiiresti edasi anda Robi kõrgushüppe tulemuse ja see on täna 1.78! Isikliku ületamine ühe sentimeetriga. 1.81 jäi ületamata Eesti poistest nii Aunapil kui ka Lainel. Jäärats alustas alles 1.87-lt.

Robi kõrguse seeria nägi välja nii: 1.66 üle, 1.69 üle, 1.72, üle teisel katsel, 1.75 üle teisel katsel, 1.78 üle ja siis 1.81 ületamatu :).

Kristjan Jääratsi kõrguse tulemuseks jääb 1.96. Lõpuks üksi hüppama jäänud Reinis Kregers sai kirja 1.99.

Eiko Laine 2591

A-klassi poisid, kes teevad 8-alaga võistlust on hetkel tegemas oma tänase päeva eelviimast ala, ehk kuulitõuget ja siin on juhtimas Tšernjavski 15.30-ga. Lohuri tulemus praegu 11.63.

Kuulsin kõrvalt, et Joosep Lohuri võistlus kuulitõukega seekord lõppebki, sest valu ei lase edasi pingutada.

MJ 400m algab 18.30. A-klass ja juuniorid jooksevad täna osalt koos. Robil on siin isikliku tulemusena 50,88.

KOLMAS ALA - KUUL

Robi seeria - 12.45; 13.85 ja üleastumine. 13.85 on 6kg kuuliga taas rekordiparandus. üldises heidete seerias andis see 4. tulemuse. Punkte on kolme alaga kokku 2453

5. Kristjan Jäärats - 12.67 ja punkte 2105

A klassi poistel lõppes samal ajal kaugus. Joosep Lohur tuli viimase katsega välja kriitilisest seisust ja sai kirja 6.29. On oma punktidega 1430 kolmandal positisoonil. Kohe tema taga on teine eestlane Taavi Tšernjavski punktidega 1392, kauguse tulemus 6.40.

Grete Šadeiko ravib praegu kodus oma jalgu ja seepärast neil võistlustel kaasa ei tee, sain vahepeal teada. Kahju, aga loodetavasti ravib tulemuslikult. Kuna staadionil netti pole, siis ei saa seekord tüdrukute võistlusi hästi jälgida ega nende tulemjustega end kurssi viia.

Neljas ala Robi jaoks algab 16.20 ja see on tema üks nõrgematest, ehk siis kõrgus. Senine parim tulemus 1.77 püsib aastast 2009.

TEINE ALA - KAUGUS

Kauguses astus Robi ühe katse üle, teine katse 6.85 ja kolmas katse 7.03!! Sellest piisas ka teise ala võiduks, punkte kahe ala järel 1704

Kauguse järgmised tulemused:

6,99 – Kristjanis Eikens läti 1532
6,98 – Arnoldas Stanelis, kes oli talvisel seitsmevõistluses teine- leedukas 1564
6,95 – Reinis Kregers läti 1571
6,68 – Kristjan Jäärats 1458

A-klassi 100m esimene jooks algas Taavi Tšernjavski võiduga, aeg 11,67

Joosep Lohur jooksis teises jooksus, aeg 11,37 ja oma jooksu parim ja kokku ka parim!! Tubli!!!
Väljaspool arvestust teeb teiste hulgas kaasa Keiso Pedriks, aeg 11,22 kerges vastu tuules joostud.

Parim tulemus tablool

ALGUS ja ESIMENE ALA

Jõudsime Rakverre täpselt Robi esimeseks alaks. Nägime tema superjooksu! 100m ajaga 10,90!!! Väga hea algus! Punkte 883

Muidugi läks ta esimese alaga juhtima, aga 10-võistluses teame, et esimene ala on ainult esimene ala. Eelmisel aastal A-klassis ta sama võistluse võitis, siis oli 100m aeg 11,49. Keda eelmise aasta sama võistluse tulemused huvitavad, siis näha saab neid siit

Teised 100 m tulemused:
2. aeg - 11,10 - Nerijus Rimkevicius
3. aeg - 11,42 - Reinis Kregers
4. aeg - 11,49 - Arnoldas Stanelis
....
8. aeg - 11,66 - Kristjan Jäärats

Neiud alustasid 100m tõketega ja mulle tundub, et Grete täna ei osale, vähemalt esimeses jooksus ma teda ei näinud ja tema nime siin kuulda ka pole olnud :(.

Elioni wifi ei tööta, vähemalt praegu ei osatud mulle öelda, milles on probleem. Õnneks saan all sekretariaadi ruumis kasutada juhtmega netti, aga vahetuid emotsioone saate nihkega. Viin ennast kurssi teiste aegadega samuti.
Reinis Kregers on taas heas hoos. Talvel ta selle jõuproovi võitis. Kuna kauguse katsed hakkasid, siis teen siin kohal pausi.