Total Pageviews

Friday, May 11, 2018

Robi stardib Kagu konverentsil Knoxvilles

Kagu konverents on ühe piirkonna võistlused enne NCAA-d e siis kohalikus üliõpilaste võistluste listis üks olulisemaid võistlusi enne kõige tähtsamat. Mina jälgin neil võistlustel ennekõike 10-võistlust, kus lisaks Robile on stardinimekirjas ka Rauno Liitmäe ja Markus Leemet, sest nende koolid asuvad ühes piirkonnas.
Markus on küll nimekirjas, aga vigastuse tõttu kaasa ei tee.

Staadion on valmis, küllap ka mehed.
Foto: UGA twitteri lehelt
Robi on täna stardis sõnadega, et sellest tuleb üks "huvitav võistlus". Ma ei tea päris täpselt, mis see huvitav tema enda jaoks päriselt tähendab, aga seda tean, et enne võistlust pole korralikult trenni saanud teha. Häda on seljas. Saatis aprilli lõpus sellise pildi:


Eile kinnitas üle, et joosta on saanud trennis, muud väga mitte. Seega suurt skoori neilt võistlustelt oodata ei tasu, aga võistelda on vaja, sest 10-võistluses sel hooajal veel punktisummat ei ole. Ilma punktisummata NCAA-le peale ei pääse. Oleks, et see juures ka terveks jääks või siis rohkem ei lõhuks vähemalt. Oh oleks tal end oidu hoida...

Kuna Johannes Erm on oma vajalikud punktid ja rohkem veel kokku kogunud, siis tema sedapuhku 10-võistlust kaasa ei tee. Küll olen näinud teda ülesantuna kauguses ja 400 meetri jooksus. Need alad täna kavas pole.

ALGAB 10-VÕISTLUS

100 meetrit
No saame näha, millise hooga 100 meetri stardist täna minema kihutatakse. Robi ütles, et oluline oleks koguda vähemalt 7500 punkti, mis tähendab, et 100 meetris piisaks ajast 10,70.

Start! Kes lõpetab esimesena? Robi. Ja mis ajaga!! 10.52!!  Minu teada on see isikliku rekordi kordamine!! Kas ta lollitas või see tähendabki "huvitavat" võistlust. Igatahes on huvitav. 
Nagu teada oli, Markus starti ei läinud, Rauno aeg 11.33

Jooks ise nägi välja selline. Vähemalt UGA (kooli lühend) Twitteri lehelt vaadatuna:
Nagu näha, on rivis vaid 7 meest, mis tähendab erakordselt kiiret võistlust. Vaatame, kuidas edasi.

KAUGUSHÜPE
Kauguses, ütles Robi, piisaks 7.16-st, et miinimum skoor kokku koguda. Oleks, et siis ei lammuta. Kuna jooksus läks üli väga hästi, võib ju hüpata rahulikumalt.
Robil esimesel katsel 7.19. Juba 3 senti enam, kui vaja. Hing vist ei andnud rahu, teisel katsel 7.54., mis tähendab teist alavõitu ja seda, et kaks ala on kotis paremini kui oleks oodanud.
Raunol 6.80 esimesel katsel ja nii jääb.

Robil kahe alaga koos 1915 punkti, mis on juba ju väga hea, mille pealt võik 7500 kokku tulla küll, kui ikka lõpuni jaksab ja terveks jääb. Noh nii palju, kui seal midagi veel jääda on.

KUULITÕUGE
Kuulis pani ta endale nende võistluste jaoks sihiks 13.62. Kuna kaks esimest ala on olnud oluliselt tublimad, siis võib veidi vähemaga ka piirduda, arvab ema, aga ju me näeme.

Esimesed katsed kirjas. Robi esimene katse 12.68. No seda on nüüd küll koguni meeter vähem, aga ei nurise. Mina, ma mõtlen. Teine katse juba parem - 13.21.  Nii võiks ju jäädagi. Ainult ema arvates,  raudmuna lendas kolmandal katsel 14.04. Alavõitu sellega ei võta, aga 731 lisapunkti saab igal juhul

Rauno alustab hoogsalt - 13.57. Teine katse veel parem - 13.94. Kolmas katse oli ikka juba kohe õige ilus - 14.27. Isikliku parandus meetriga, sellised tulemused ajavad kohe une ära.

Robi katse kooli twitterist:
Kolm ala meestel kotis, vahekokkuvõte selline:

Nüüd pole muud, kui minna edasi selle päeva põnevaima ala ehk kõrgushüppe juurde. Oleks, et selg peaks ja kõik muu ka ning, et see latt püsiks.

KÕRGUSHÜPE
Robi alustab kõrguselt 1.76 ja saab selle ilusasti üle. Miinimumseerias on eesmärgiks ületada 1.82. Sinna ei olegi palju minna. Eriti kui 1.79 vahele jätta nagu noormees tegi.
1.82 talle esimesel katsel ei alistu. Pakun, et kehv latt. Aga teisel katsel sai üle, mis tähendab, et miinimum käes.
1.85 - uus eneseületus, mis vähemalt esimesel katsel ei õnnestu, aga teisel siiski :). Tundub, et sellega seekord piirdubki. Loodetavasti jäi terveks ja oli oidu end rohkem mitte katkestada. Miinimum sai ju ületatud lisapunktidega. Kui arvestada, et tema senine isiklik on jätkuvalt 8108 punkti, siis sel säästuvõistlusel on ta hetke seisuga isiklikku edastamas 47 silmaga.
Hüppamise näide ka olemas, ikka kooli twitterist. Vaata nagu telekat
Rauno on valinud oma algkõrguseks 1.79 ja ületab selle samuti kohe esimesel katsel. Meie omadel ala olemas. Järgmise kõrguse jättis Rauno vahele.
1.85 - üle nagu naksti. Otsustab järgmise kõrguse taas vahele jätta.
1.91 taas üle ja järgmine kõrgus jälle vahele.
1.97 kord - esimene ebaõnnestumine, aga õnneks juba teisel katsel kõik laabus.
2.00 - selle kõrguse ületamine oleks ühtlasi ka uus isiklik, kuid seda täna veel ei sündinud.


400 MEETRIT
Selle ala miinimumina oli Robi märkinud ajaks 48,86. See on nüüd märgiks ette öeldud, seejuures teame, et miinimumidest ta ise küll kinni polepidanud, mis tähendab, et enne viimast ala edestab oma isiklikku rekordit 10-võistluses 47 punktiga. Aga isegi see ei ole hetkel tähtis. Tähtis on kõik 10 ala läbi teha, ja koguda piisav hulk punkte, et saaks end juunikuisel NCAA-l taas proovile panna. Sellest veel tähtsam on, et suudaks ka pärast kümnendat ala oma kondid ise kokku korjata.

Tehtud. Esimese päeva viimase ala e 400 meetrit läbis Robi seekord ajaga 48,52, mis on enam kui miinimum aga vähem kui isiklikku joostes. Jooksu lõpp kooli twitteri lehelt leituna nägi välja selline:
Robi lõpetab oma esimese päeva 4200 punktiga ja seda on 38 võrra enam kui isiklikku rekordit tehes. Tuletan meelde, et see ei pidanud olema see võistlus, kus uut isiklikku taga ajama minnakse. Aga mis sa teed. Vaatame, kuidas homme.

Rauno lõpetas päeva 3819 punktiga, viimase ala läbi ajaga 51.60.

Robi teenis kolm alavõitu, Rauno jagas ühel alal võidukarikat. Päeva kokkuvõttev tabel sai selline:

Võistlusjärgne kiire repliik olukorra kohta: "Hetkel kõik korras. Valus küll, aga kannatab jätkata.
Kõige keerulisemaks võib kujuneda teivashüpe, aga  püüan ühe-kahe hüppega ära teha."

No comments:

Post a Comment