Total Pageviews

Saturday, February 24, 2018

Kagu-konverentsil kolm meest Eesti eest

Eesti Vabariik 100
Elagu Eesti ja eestlased siin ning seal pool merd!
Meie siin pool tähistame oma riigi 100. sünnipäeva, kolm meie meest seal pool hakkavad koos teiste enda regiooni üliõpilastega mõõtu võtma 7-võistluses. Rivis on kümme mitmevõistlejat ja neist kolm on eestlased, kas pole vahva.
Lisaks Robile püüavad uusi kõrgusi alistada ja sellest tulenevaid punkte koguda Johannes Erm, Robi koolivend ja Rauno Liitmäe Missouri Ülikoolist.
Võistlused algavad sealse aja järgi 11.15. Sellele ajale tuleb meie jaoks 8 tundi lisada. Tulemusi võib laupäeval ootama hakata alates 19.15-st, pühapäeval alles alates 22.30-st. 
Tulemusi näha saab SIIT
 
60 meetrit
Esimene ala Eesti ja meeste rõõmuks seljataga.
Esimeses jooksus olid koos Johannes Erm ja Rauno Liitmäe, ajad vastavalt 7.14 ja 7.28. Mõlemad mehed on kröömikese paremini jooksnu, aga ka need stardid olid toredad.
 
Robi ütles paar päeva tagasi, et jooksudes hoiab seekord tagasi, hoiab ennast kahe nädala pärast toimuvate NCAA võsitluste jaoks. Mina mõtlesin, et mis tähendab jooksus tagasi hoida, aga ju ma näen.
Nägingi. Kui aeg 6.87 on tagasi hoitud aeg, siis tuleb NCAA puhul üllatusteks valmis olla. Sel hooajal Eestis keegi kiiremini jooksnud ei ole. Robi isiklik on  kaks aastat tagasi Birminghamis 6.78.
Jooksu saab näha näiteks siin

Kaugus
Meie mehed on üsna heas hoos. Johannes tegi küll veidi närvikõdi, sest kaks esimest katset ilmus tulemuste kasti X, aga kolmandal katsel võttis alavõidu tulemusega 7.56.

Robi sai kirja kõik katsed. Lendas täna üsna hästi, kõige kaugem kauguse katse oli 7.53.
Rauno pikim katse 6.78.

Kuulitõuge
Jälle meie omad hoos, eriti suure hüppe kuulis tegi Rauno Liitmäe, kelle käest lendas raudkera 14.18 meetri kaugusele. Tema varasem isiklik oli sees 12,95, väljas veidi peale, nii et ehk mõistate.

Robi tõukas oma pikimal katsel täna 14.10. Teine katse maandus umbes samasse auku, eseimene jäi lõhemaks.
Johannes piirdus kuulis seekord 13.34-ga.

Seis enne esimese päeva viimast ala on selline:

Oma isiklikule rekordi graafikule - 6051 punkti, kaotab Robi hetkel 61 punktiga, aga isikliku ületamine ei olnud seekordse võistluse eesmärk. Eesmärk oli teha säästev võistlus, kus tulemus võiks jääda 5800 + peale, sest NCAA pilet on tal nagu nii taskus. Seal tuleb endast maksimum anda.

Kõrgushüpe
Nüüd võib öelda, et tänaseks tehtud. Neljast alast kolmel võtsid alavõidud eestlased. Kõrgushüppe võitis Liitmäe 1.97-ga, mis oli tema jaoks isikliku kordamine sel alal.
Robi jäi oma tavapärase 1.85 juurde.
Johannesel läks midagi üsna viltu, aga vähemalt 1.82 lubab homme edasi minna.

Päev lõppes nii:
 
Isiklikule kaotab Robi 70 silmaga, mis tähendab, et hetke seisuga on seda rohkem kui oodata lubas. Jätkame homme.
 
25. veebruar on ilus kuupäev, ilus pühapäevane õhtu jätkamiseks.
 
60m tj
Eemalt vaadates julgen öelda, et tõketes küll Robi jaoks säravaim päev ei olnud, tulemuseks fikseeritud aeg 8.62 lubab nii arvata. Tõkete hiilgeaeg ehk veel ees, isiklik seni 8.30.
Johannes Erm jooksis Robi sisiklikust kiiremini. Tema aeg täna 8.28, aga oma isiklikku ta sellega ei parandanud (8.21).
Rauno Liitmäe lidus nagu jalad võtavad. Võtsid 8.39 ja see on tema jaosk hea, sest rohkem jalad seni võtnud polegi, mis tähendab, et kordas oma senist parimat.
 
Vaatamata suhteliselt kesisele jooksule Robi oma liidripositsiooni ei kaotanud, kuigi Gabe Moore liikus tublisti lähemale.
 
 
Kui nüüd kõiki viiteid ja näitajaid uskuda, siis Robi teivast enam hüppama ei lähegi. Kui uskuda... Lähen magama ja vaatan, kas hommik toob uusi sõnumeid.
 
Hommik ütles: Alaselg. Põhjuseid, miks Robi katkestas, tuleb otsida sedapuhku sellest piirkonnast. Mida täpsemalt või kui sügavalt, ei oska kommenteerida. See, kes oskaks, magab loodetavasti juba.
 
Ühe ebaõnn on teise õnn. Johannes päästis kooli au püstitades korraliku isikliku teibas - 4.75, jooksis 1000 meetrit nagu pöörane - 2.41,77 ja kogus kokku punktid, mis on sellest ööst tema uus isiklik rekord - 5716. Ja sellest piisas võitmiseks!
 
Rauno Liitmäe võitis samuti, vähemalt ise ennast. Teibas jäi saagiks 4.55 ja jooksus vägev - 2.42.14. Selle pealt kogunes saagiks 5573, tema jaoks uus isiklik.
 
Lõpptulemus sai selline:
 

 

No comments:

Post a Comment