Total Pageviews

Saturday, February 3, 2018

Hästi panevad! Lasnamäel.

Kõik on nii mugavaks muudetud! Sa avad arvuti või telefoni ja võistlus on sinuga. Pole vahet, kus oled. Jälgisin lõppenud rahvusvahelist mitmevõistlust Lasnamäe hallist kodus oma askelduste vahepealt. Põnev oli. Olin uhke meie omade üle. Nautisin ülekannet ja eriti seda osa, mis oli ettevalmistatud enne iga uue ala algust, ehk siis kuidas üht ja teist ala vaadata, kuidas selleks valmistuvad sportlased, mida tähele panna jne. Oi, kuidas see mulle meeldis. Loodetavasti on need klipid järelvaadatavad.
Kui rääkida meie meestest, pean silmas 7-võistlust, sest see oli see, mille peale kõrv teravdus, siis pole midagi öelda - Hausenberg on kõva! Olen kindel, et kui tahe on, saab ta oma pika maa ka veidi paremaks, aga mis tulemused juba praegu!
Hans-Christian: 5804 - 6.91/ 7.43/ 12.75/ 2.04/ 7.97/ 4.98/ 3.08,25
No muidugi jälgisin ma huviga ka Karel Tilgat, sest kui kõik läheb nagu plaanitud, siis peaks temagi alustama järgmist õppeaastat Georgias. Nii noored kutid ja juba tulemused, mis pahviks löövad.
Karel Tilga: 5789 - 7.15/ 7.17/ 14.33/ 2.07/ 8.33/ 4.58/ 2.46,36
Eestlastest kolmandana lõpetanud Taavi Tšernjavskile olen ammu hoidnud pöialt. On aeg mees! Täna oli tema päev. Mis sest, et lõpetas meie omadest kolmandana, üldkokkuvõttes neljandana, tähtis oli isiklike rekordite jada, millega pakkus rõõmu paljudele ja ennekõike kindlasti endale. Tubli poiss!
Taavi Tšernjavski: 5762 - 7.21/ 7.04/ 14.06/ 1.98/ 8.28/ 4.78/ 2.41,48
Loomulikult pidasin ma samal ajal kuklas silmas Robi hooaja esimese võistluse nö toorest tulemust, mis sündis pärast nädalast põdemist ja üsna tagasihoidlikul, peaaegu et treeningu eest võistlusel. Eelmine postitus on sellele pühendatud. Arvasin, et tol võistlusel kogutud punktisumma 5866 polnud eriti kõnelust väärt. Ikkagi hooaja esimene, selline soojendus. 60 meetrit polnud veel päris see, tõkkesse jooksis sisse, teivas logises jne. No jah, kõrguses sai esimest korda oma 1.90 kirja, aga ikkagi - saab ju paremini.
Nüüd aga sain aru, et pagan, ma ootan vist liiga palju! Tänase võistluse oleks eestlaste seas kinni pannud, muidugi juhul, kui Maicelit poleks olnud, kes on hooajal ainsa eestlasena juba üle 6000 punkti kogunud.
Ja ega Erm ka ju polnud mingi papist poiss, ikkagi esimene 7-võistlus meeste vahenditega meeste hulgas ja kohe 5679 punkti
Kõvad mehed need Eesti kümpimehed. Kahju, et me Õiglase vormi veel ei näe, aga ju me ühel päeval näeme.
Samale seisukohale jõudsid ka kaks Delfi ülekande kommentaatorit. Aga siis ma kuulsin midagi, mille peale mul pidid kõrvad peast kukkuma. Vahest olen ma liiga tundlik, aga kui nad jõudsid sinna maale, et tuua välja veel kaks eestlast, kes on  alanud  hooajal juba tubli tulemuse teinud 7-võistluses, siis teadsid nad vaid Uibot ja Ermi. Mitte, et ma tahaks Ermi tulemust kriipsu võrragi kahandada, aga kui aus olla, siis kahte välja tuues eeldasin, et kuulen Ermi asemel kedagi teist nimetatavat. No ju ei tulnud meelde. Ei tulnud ühel ega teisel ka. Ikka juhtub.
Või siis tõesti oodatakse Robilt kogu aeg midagi enamat. Ma ju ise arvasin ka, et see tema 5866 punkti oli tavaline. Oma küla suurim fänn oli 5866 punkti peale isegi pisut pettunud, ega kavatsenudki oma pettumust varjata, ladus selle FB lehel välja.
Egas midagi! Rõõmu juurde, Robi, sa pead veel kord tõestama. Kuigi ma ei tea, kellele ja mida. Meie usume sinusse. Sinu ema ja sinu suurenev pere! Meie teame, et ka sina oled eestlane ja oled üks osa nende hulgast, tänu kellele saame öelda - mitmevõistlus on Eestis uskumatult tugev ala.
Ootan Vabariigi aastapäeva ja teie, st sinu ja Johannese järjekordset väljaastet, mis langeb just neile päevile! Edu!

No comments:

Post a Comment