Total Pageviews

Saturday, July 1, 2017

Euroopa MV Superliiga Kadriorus - esimene päev

Kõik on korras, kõik on korras ja me oleme kohal! Superliigal Kadriorus.
Seda ma saan teile öelda, et ega siin hetkel, kell 10.34 , liiga palju inimesi peale mõne entuka ajakirjaniku ja asjapulga hetkel veel ei ole.


Sportlased katsuvad sooja nahavahele saada harjutusväljakul, juhid peavad kõnesid, avavad võistlust ja on optimistlikud, vaatamata ilmale: Tugev tuul, vihma hetkel ei saja, sooja on tubli 12 kraadi. Varsti algab!


Seitse meeskonda on rivis, igaüks on välja pannud neli meest ja neli naist. Eestlastest võistlevad Karl Robert Saluri, Janek Õiglane, Markus Leemet ja Kristjan Rosenberg. Naistest Grit Šadeiko, Mari Klaup, Hanna-Mai Vaikla ja Margit Kalk.

Meeste võistkonnad saavad avastardi kell 11.15. Esimeses jooksus on meie meestest Markus, teisena stardib Kristjan, kolmandas jooksus on Robi ja neljandas Janek.

100 MEETRIT
Markus on koos teiste startijatega riided seljast koorinud, seega läheb lahti! Kerisin endale fliisi ümber ja  võimlesin näpud soojaks.
Esimese jooksu võitis kindlalt Markus, aeg 11.03.

Teine start ja Kristjani kord. Jooksid kiiresti, tundus kõrvalt vaadates, aga ise sellises ilmas joosta küll ei tahaks. Kuigi tuul oli seekord korras, ainult +0,1 vastu. Kristjani aeg 11.28. Kiireim oli inglane James Finney, aga tema aeg 11.08 näitab, et nii kiire see jooks ka ei olnud.

Ja üle-üldse tasub olla tähelepanelikum. Sel juhul oleks ma märganud kohe, et teine grupp ehk siis kolmas jooks meestele 100m algab alles 12.30, vahepeal jooksevad naised.

Vaatan kuidas Robi teeb soojendust ja tuleb tunnistada, et ilus on vaadata küll. Telekast seda ei näe.

Karl Robert Salurit tutvustati nüüd lõpuks tele- või Delfi kanalite jälgijatele. Ema unustas sel hetkel külma.  
Robi jookseb ja aeg 10.64!1 Sellises külmas, vastutuul 1,1m/s. Uskumatu mees. Tõenäoliselt alavõit, võib öelda isegi enne viimast starti.
100m finiš. Foto: Marko Mumm
Janek Õiglase kord nüüd ja vat-aga-vat, siit tuli esimene vale start.
Teinekord läks õnneks. Kasjanov võitis ajaga 10,76. Seega alavõit jääb Robile. Janeki aeg täna 11.22. öeldi, et pole paha. oleme nous!

Naiste 100m tõkkeid. Hanna-Mai Vaikla esimesena meie naistest, siis Margit Kalk, Mari Klaup ja viimases jooksus Grit.
Aegade saamisega on siin probleeme, vahepeal lükkas tuul kohvi tassi ka otse arvutile, aga õnneks möödus see õnnetus õnnelikult.
Grit tegi naistest suurepärase jooksu, ajaga 13.87, vastutuul 3,2 meetrit. Siin on ikka üsna külm. See on ju teisalt hea ka, sest päikesepõletust täna karta ei ole.

Lepime nüüd kohe kokku, et kuigi võistkondlikult on väga olulised nii naiste kui ka meeste tulemused, keskendun ma blogis siiski enam meestele ja meeste esimene grupp alustab õige pea kaugushüppega.
Kõik tulemused ilmuvad väikese viivisega SIIA

KAUGUSHÜPE
Kristjani esimene katse täpselt 7 meetrit, teine katse üle. Kolmas katse jäi nõrgemaks - 6.66.
Markusel esimene 6.99. Pole paha. Ise ei tahaks täna pikka dressigi maha võtta, märja külma liiva sisse maandumisest mõeldagi mitte, aga meestel pole valikut. Markuse teine katse 7.00 meetrit täpselt. Ja nüüd ootame Markuse kolmandat katset. Seda tasus oodata!!1 Markuse kolmas katse 7.33. Esimese hüppevooru tõenäoline võidutulemus.
Markus  Foto: Hendrik Osula
Robi ja Janek peaks kaugushüppeks valmis olema 13.15. Juba juhendatakse nad soojenduskatsetele. Pealtvaatajad külmetavad. Oleks, et leiduks keegi, kes ka pealtvaatajaile soojendusharjutusi pakuks. Kus need tantsijad nüüd ongi, kelle päevane pidu ära jäi?

Teine grupp alustas. Tuul tõuseb, ainult kangelased suudavad neis tingimustes võistelda ja vaadelda. Kasjanov alustas hooga ja hüppas kohe 7.31.
Janek Õiglane hüppab seitsmendana, Robi on hüppejärjekorras 12.  
 
Mulle meeldib Robi suhtlemine ja suhtumine kaasvõistlejatesse: näib siiras, sõbralik, toetav ja avatud. Emal hea vaadata.

Janeki esimene katse oli ilus - 7.11. Tuleb teine katse, kerge vastutuul, aga see ei loe - 7.24, mis on peaaegu isiklik. isiklik tegelikult 7.28.
Janeki kolmas katse oli staadioni rõkatust väärt - 7.42. Väga lahe!


Robi kooris riided seljast ja läheb nüüd. Siit vaadates oli ilus - 7.39. Hüppamise hetkel päeva pikim. Vaatame, millega teised vastavad. 
Vasyl Ivantski vastas kohe, hüpates 7.59.
Prantslane Levier hüppas 7.55
Robi teine katse tõi veidi lisa - 7.43. On hetkel üldjärjestuses kauguse tulemuste põhjal jätkuvalt kolmas.
 
Janek hüppas Robile ette vägeva isikliku paranduse. Arvestades ilmatingmusi, siis tundub see võimatu, aga me näeme, et on võimalik, kõigele vaatamata.
Nüüd Robi viimane katse - lendas hästi, sai nii hea hoo, et jooksis ise kohe kiiresti ja kaugele kastist, aga tulemust ei parandanud.
 
Kaukise hinnangul oli tegu nii 7.70-se katsega, aga tõukas liiga paku tagant. No mis sa teed. Robi sõnul oli põhjuseks keerutav tuul, mis hüppe alguses oli tagant ja hüpet lõpetades olematu või kergelt vastu. Tee siis plane sellistes oludes.

Kahe ala järel on seis selline:

1. Robi 1860 punktiga
2. Aleksei Kasjanov 1803 punktiga
3. Jeremy Levier      1801
4. Vasil Ivanitski      1776
5. Markus Leemet    1747
...
7. Janek Õiglane 1727 punkti

Võistkondlikult juhib Eesti kahe ala järel 10694 punktiga, ukrainlastel punkte 10637 ja prantslastel 10539. Valgevenelastel ka üle 10 000 punkti ehk siis 10153.
Šveitsil 9996
Suurbritannial 9809
Poolal 9585

KUULITÕUGE
Esimene grupp alustas juba kuulitõukega.
Markus sai avakatsel kirja 13.72. Lisa tõi kolmas katse - 13.88.
Kristjan heitis kuuli avakatsel 13.32, teisel katsel sai lisa, tulemus 13.67. Ja kolmas katse, uus isiklik, mis on tänasest 14.18. Meie mehed on vägevad. vähemalt esimeste alade põhjal võib nii öelda küll.

Enne teise grupi kuulitõuget hakkas taevast märga puistama.
Janeki esimene katse 14.96 ja läks selle tõukega hetkel ala liidriks. Teine katse lendas samasse auku, ehk siis 14.93. Kolmas jäi vähemaks.
Janek Õiglane   Foto: Marko Mumm
Janeki järel tõukab Aleksei Kasjanov, kes sai esimesel katsel 14.55. Teisel ta seda tulemust ei parandanud. Kolmandalt samuti lisa ei saanud.
 
Robil kuulis isiklik 14.43, parima mitmevõistluse sees tõukas 14.29.
Täna Robi esimene katse 13.64. Vihma puistab. Teine katse läks metsa. Ikka vihmutab. Ei tule juurde ka kolmandal katsel.

Kiires kommentaaris ütles Robi, et jalg libises juba avakatsel ja see mõjutas oluliselt järgmisi - enam riskida ei söandanud. Täna läks nii.
Janekil polnud põhjust mitte rahul olla. Läheme edasi.
Üks asi veel. Huvitav, huvitav, kes on Robi treeneriks neil võistlustel? Loomulikult Tõnu Kaukis, kes kannatab kaasa siin tuules ja tormis. Õnneks on senised tulemused olnud inspireerivad. Aitavad vaatajate motivatsiooni ülal hoida.
Kolme ala järel  juhib võistlust:
1. Robi 2566 punktiga,
2. Kasjanov tema järel 2555 silmaga.
Levieril 2553, Õiglasel 2514 ja Leemetil 2468 punkti.

Pärast naiste ja meeste kolmandat ala ehk siis kuulitõukeid on punkti seis meeskondadel muutunud ja liidripositsiooni hõivanud ukrainlased.
1. Ukraina 14 938
2. Eesti 14 857
3. Prantsusmaa 14 519
4. Valgevene 14 081.
Teistel on punkte alla 13 tuhande.

KÕRGUSHÜPE
Jälle tuleb alustada lausega, et ilm on kohutav, st nõuab kannatust võistlejatelt, pealtvaatajatelt rääkimata.
Esimeses grupis alustab meie poiss Markus kõrgusel 1.80. Kristjani algkõrguseks on 1.89. Tea, kas tuleb veel üks alavõit Eestile. Varsti oleme targemad ja same vastuse sellele küsimusele.

1. juuli 2017 Tallinnas Kadrioru staadionil
Markus alustab.  Esimene katse tuleb maha. Teine ka! Tohoh! Kolmas katse - mees on üleni üks keskendus - ja lendab kõrgelt üle. Milline kergendus.
1.83 - Markus üle esimesel katsel.
Kata tuletas kõrvalt meelde, et Markus hoiab hüpates õlga, st muutis oma hüppetehnikat, et õlg liigesest välja ei tuleks, mida viimasel ajal sageli juhtunud on. Suve lõpus läheb ta õlaga seepärast operatsioonile.
1.86 samuti "hopsti" üle.
1.89 - Markus jälle üle!! Liitus Kristjan Rosenberg ja temagi lendas üle.
1.92 - Kristjan võttis kõrguse esimesel katsel. Markus ajas esimesel maha. Tegelikult ebaõnnestus ka teisel ja kolmandal katsel. Jätkab Kristjan.
1.98 - nüüdseks juba Kristjanil kotis. kas pole vahva!
2.01 - Kristjan jälle üle
2.04 - Avakatsel maha, teine katse samuti ebaõnnestunult, aga kolmas katse ÜLE!!
2.07 - Esimesel ei saanud, teisel veel ka mitte. Lootused jäävad kolmandale katsele. ÜLE!!!! Püha taevas, mis rõve ilm ja kui ilusad tulemused!
2.10 - kohe otsa, aga kohe ei õnnestu. Teine ka mitte ja nüüd saab öelda 2.07 täna jääb ja see on ühtlasi ka päeva parim.
Kristjan Rosenberg  Foto: Marko Mumm
Robi alustab teises grupis kõrgusel 1.74 ja saab sellest jagu. 1.77 möödus mu jaoks teel olles, aga see eest nägin ilusat ületust kõrguse 1.80 teisel katsel.
1.83 -  Kristjan ületas just 2.01, nüüd Robi kord ja tundub, et Kristjan mõjus innustavalt, Robi ületas selle kõrguse esimesel katsel :)
1.86- nüüd liitub ka Janek ja saab sellest jagu kohe avakatsel. Robi ei kerkinud piisavalt. Teine katse. Staadion just rõkkas Kristjani edu üle, aga seekord see Robile ei mõjunud, teine katse tuli ka maha. Robil nüüd viimane võimalus, aga seekord jääb taas vana hea 1.83.
1.89 - otsustab Janek vahele jätta ja rünnata järgmisena kohe järgmist kõrgust.
1.92 - Ilusasti üle.
1.95 - jälle üle
1. 98 - peal jätkavad veel viis meest, Janek nende seas. Tema esimene katse tuli kandade puutest maha, aga teine katse õnnestus ja muide, oli seega esimene viiest mehest, kes üle sai sellest kõrgusest.
2.01 - lähevad edasi 4 meest - Õiglane, Kasjanov, Ivanytski ja Andraloits. Esimesed katsed sel kõrgusel ebaõnnestusid kõigil. Teisel katsel on esimene ületaja Õiglane! Oma kolmandal katsel sai kõrgusest jagu ka Ivanytski.
2.04 - Esimesed katsed meestel ebaõnnestusid. Õiglane läheb teisele katsele sel kõrgusel, kui esimesed mehed on end valmis seadnud juba 400 meetri jooksuks. Tundub, et see ala on läbi. Üks katse veel. Sellest polnud täna abi. Igatahes on Janek teinud head võistlust ja saab ka nüüd minna jooksuks valmistuma.

400 MEETRIT
Viimase ala esimene jooks hakkab kava järgi 18.35. esimeses stardis on Markus Leemet.
Markus on teisel ehk siserajal. Tuul keerutab kõvasti ja nad läksid. Markus on sel distantsil hea. Kuidas täna? Jookseb hästi, aga ei pidanud lõpuni samal kiirusel vastu, lõpetas teisena, aeg 49.42. Punkte päeva lõpuks 4015.
Markusest kiirem oli tema jooksus prantslane Benjamin Fenrich ajaga 49.27.

Kristjani kord. Talle on antud jooksuks 7. rada. Pingutab kõvasti. Esimeseks ei tulnud, aga viimaseks ka ei jäänud. Kristjani aeg 50.47. 4013 punkti avapäeva lõpuks.
Inglane James Finney võitis selle jooksu ajaga 49,07.

Hetkel, kus pooled mehed on veel jooksmata, on 4000 ja enam punkti üksnes kahel eestlasel.

Võistlus jätkub. Kaks viimast staadioniringi on jäänud veel joosta, et siis minna soojenema ja homseks energiat koguma.

Robi kord nüüd! Talle on antud 6. rada. Hale on vaadata neid paljaid poise sellises külmas, aga valmis nad on ja start antakse nüüd! Ossa!, Robi alustab nagu rakett, lidub kohe kõigist ette, kas peab lõpuni. Peab. Napilt, aga võidab oma jooksu. Selgelt tõmbas lõpus kangeks, aeg 49.00. Hetkel päeva kiireim. 4080 punkti päeva lõpuks tal koos.
Selle jooksu teine oli prantslane Ruben Gado ajaga 49.28.

Janek Õiglane nüüd, 4. rajal, kõrval Kasjanov.  Õiglasel, tundub,ei ole liiga lihtne, aga peab lõpuni vastu. Prantslane Jeremy Lelievre võidab kriipsu pealt sama ajaga nagu Robi - 49.00. Õiglase aeg 51.41. Punkte täna tal 4078. Teine jooksuaeg oli Kasjanovil - 49.02

Isiklik paremusjärjestus esimese päeva järel sai selline:
1. Aleksei Kasjanov UKR - 4210
2. Karl Robert Saluri EST - 4080
3. Janek Õiglane EST        - 4078
4. Jeremy Lelievre FRA   -  4067
5. Maksim Andraloits BLR - 4050
6. Markus Leemet EST     - 4015
7.Kristjan Rosenberg EST - 4013

4000 mehi rohkem polnudki.
Meeskondlik seis esimese päeva järel selline:
1. Eesti - 22 045
2. Ukraina - 21 989
3. Prantsusmaa - 21 755
 

No comments:

Post a Comment