Total Pageviews

Friday, January 29, 2016

Hooaja esimene 7-võistlus Arkansases 29.-30.jaanuar

Kahe päeva lugu, teine osa järgneb esimesele, et hiljem oleks kokkuvõtet mõnusam lugeda.

Lõpuks ometi! Robi saab võistelda ja proovida jälle seitsmevõistlust. Selle alal tegi ta viimati kaasa aastal 2013, kui ma ei eksi. Vähemalt 2014 blogis ühtegi kirjet tema võistlemise kohta mitemvõistlejate sisehooajal ei ole ja eelmine aasta oli kogu hooaeg puhas leht. Seega põnevust on ohh kui palju ja pöidlahoidmist topelt, sest Maicel ju võistleb ka.
 
Arkasanses Razorback Invitationil (see on ühe piirkonna koolide omavaheline mõõduvõtmine) teevad sel aastal kaasa kõik Georgia neli poissi:
Devon Williams, Garrett Scantling, Maicel Uibo ja meie Robi, nende Karl Saluri :).
 
Võistlus on mõistlikul ajal, st kannatab üleval olla ja Eestistki arenguid jälgida. Tulemusi jälgin siit.

 
7-võistlus alga!

Esimene ala - 60m
Robi rekord sel alal on 6.91, mis joostud täpselt 3 aastat tagasi Tallinnas.
Täna jookseb ta teises jooksus koos Maiceliga.
Tähelepanu, valmis olla, start!
Ja poisid liduvad. 60 meetrit möödub vaatajate jaoks kui ainus silmapilk. Nüüd, kus olen vahepeal lugenud mitmeid kuulsate ja vähem kuulsate spordimeeste elulugusid, tean, et sel ajal jõuavad jooksjad ise mõelda hulgi mõtteid ja jaotada isegi nii väikesed distantsid jooksu ajal erinevateks osadeks stardist alustades, kiirendusega jätkates ja siis veel oskuslik finišeerimine.
Devon esimeses jooksus kiire, aeg 7.00!
Aga mida teeb Robi! Robi on veel kiirem. Robi on kõige kiirem ja võtab alavõidu oma kolme aasta taguse rekordi kordamisega. Kas pole ilus algus!

60m tulemused
Garretti leiab üsna Robi järelt, Maiceli veidi kaugemalt, aga kiirus ei ole kunagi olnud Maiceli leivanumbriks. Tema tugevamad üllatused on ees.
 
Teine ala - kaugus
Nädal tagasi oli kaugus Robi jaoks rabe, aga täna on uus nädal, uus kaugus. Loodan, et Maicelil jalg liiga ei tee ja ta saab oma tulemuse ära teha, kuigi jah, kindel Olümpiale mineja nii vara paugutama hakkama veel ei pea. Ootame, mis juhtub.
 
Närvikõdi pakkus see kaugus. Maicel ja Garrett said kirja esimesel katsel vastavalt 7.04 ja 7.10. Devonil üleastumine ja Robil ebaõnnestumine, mis ikkagi ära mõõdeti 5.15.
Teisel katsel sai Devon tulemuse 7.21, Maicel kordas esimest tulemust, Robi astus üle!!!! ja Garrett sai "suurepärase" 5.09. Mis toimub!!!!!
Kolmas katse. Vahepeal toimuvat ei jälgi. Siis piilun ja korras! Devon paugutas, st lendas 7.57. Maicel lendas 7.32 ja Robi sai ka hüppe moodi hüppe kirja - 7.17. Garrett leppis esimese katse tulemusega.
Kauguse tulemus
 
Robi enda kiire kommentaar pärast kaugust. "Teine katse oli ilus, leidsin rütmi üles, aga napp üleastumine. Kolmas oli ettevaatlik, kartusega ja kaugelt paku tagant. Seekord nii."
Vaatame, mis saab edasi.

Kolmas ala - kuul
Tuletan endale ja huvilistele meelde, et kaks nädalat tagasi paranes Karli ;) kolme aasta tagune kuulitõuke tulemus ja on sest peale 13.85. Mis juhtub täna? Kaua ei tule oodata.
 
Näh! Garrett näitab kohe, kes on meestest parim raskuste tõstja, selle käes lendab ka kuul. Tulemus 15.54! Maiceli kuul lendab esimesel katsel 13.92, Robi tõukab 13.54 ja Devon 13.32.
Teine katse - Garrettil see ei õnnestu, Maicelil õnnestub väga hästi - 14.53 ja uus isiklik sel alal. Robi saab ka sentimeetreid juurde - 13.69. Devonil ei tule midagi.
Kolmas katse - Garrett jääb esimese katse tulemuse juurde, Maicel samuti tulemust ei paranda, aga Robi tõukab ja teeb seda hästi! Uus isiklik 13.99.
Kuulitõuke tulemused siin:

Kuulitõuke tulemused

Kolm esimest ala tehtud, mis mäletatavasti pole Robi jaoks sel ajal, kui ta ikka täie eest võistles, kunagi liiga suuri probleeme valmistanud. Seis kolme ala järel on selline:Kõvad mehed need Georgia ehk siis UGA mehed, kas pole. Maiceli tõus hakkab nüüd. Ootan põnevusega, mis on saanud Robi kõrgushüppest. Kas on võimalik, et ta ühelpäeval oma kivisse raiutud 1.86 kõrgusest vabaneb ja veidi kõrgema õhulennu teeb. Juhtub see täna või millalgi??
 
Neljas ala - kõrgus
Robi alustab madalalt. Algkõrgus 1.75 ja üle. 1.78 ehmatas. Kaks katset maha ja... kolmas ikka üle. 1.81 üle esimesel katsel. Kergendus. Aga selle kergendusega tuligi leppida,sest täpselt nii madalaks tema kõrgus täna jäigi.
Devon Williams alustas samuti 1.75 pealt, kuid liikus sealt edasi üsna ilusate hüpetega kuni 1.90-ni välja, mis täna tema laeks jäigi.
Garrett võttis pikemalt hoogu - esimene kõrgus üle 1.87 peal, sealt edasi ja siis ikka edasi ja veidi veel, kuni selgus, et 2.05 jääb täna ikkagi püüdmatuks, kirja jääb 2.02.
Maicel alustas oma hüppeid kõrgusel 1.96, esimesed kaks kutti olid selleks ajaks läinud juba higi maha pesema. Järgmised ületatud kõrgused tulid järjest 2.02, 2.05. 2.08 teisel. Üksi hüppab. Mitte liiga kaua, sest 2.11 enam ei alistu.

Robi elas ennast välja pärast kõrgust:
"Kõrgus oli pullis.... . Unes ka ei osanud näha, et hüppan ainult 1.81. Mingit tunnet polnud. Pole muidugi hüpanud ka üldse ja see on juba oma viga. Aga mis siin ikka. Pean miskit muutma hakkama, läbi valude tegema need kõrguse trennid ära jne.
Tegelikult ajab lihtsalt närvi kui kõige nõrgemal alal ei suuda isegi "oma" ära teha ja see "oma" ei ole ju miskit, mille üle sõrmi taevapoole visata. Kaotasin Maicelile selle ühe alaga 270 punkti. Homme pean lihtsalt 1000m jooksma minema, kui mujal vähemalt oma ära suudan teha."


Nüüd võib tänasele joone alla tõmmata, et homme jätkata sealt, kust pooleli jäi.
Maicel võitles ausate hüpetega päeva lõpuks oma koha kätte, just nii nagu me seda oleme harjunud nägema. Põnevust ja kaasaelamist jagub.

Laupäeval jätkatakse sellelt seisult:

Esimese päeva seis

Laupäev, 30. Jaanuar Arkansase Ülikoolis

Viies ala - 60m tõkkeid
Vaatasin äsja, et Robi stardib esimeses jooksus, teised Georgia poisid on koos teises stardis. Robi on mäletatavasti kahel eelneval nädalalõpul oma suhteliselt tagasihoidlikku tõkete aega väheke paremaks timminud ja öelnud, et hakkab sellele alale pihta saama. Kohe näeme, kas saab pihta või laseb põhja.

Tehtud! Uskumatu, vist hakkab tõesti tasapisi pihta saama, igatahes parandas Robi oma isiklikku veel paari sajandiku võrra, tänane aeg 8.51.

Devonilt ja Garrettilt oleks selle ala juures ikka veel üht-teist õppida, Devon võttis alavõidu  isiklikku rekordit kordava ajaga 7.85, Garrett jooksis 7.96. Maiceliga võib aga varsti juba kõrvuti joosta küll, tema aeg täna 8.48.
Robi jaoks tähendab see, et esimesel teise päeva alal on oma kotis :).


Kuues ala - teivashüpe
Teivashüpe on pikk, aga see eest huvitav ala. Esimesed mehed alustasid kõrgusel 3.50. Robi ja Devoni algkõrguseks on 4.40, Garrettil 4.60 ja Maicelil 4.70. Maiceli algkõrgus on Robi senine parim. Kui selle kätte saaks, siis võiks jälle rahulolla, aga selle teadasaamiseks on vaja varuda aega.

Kõrgus 4.40 ja esimesed katsed maha nii Robil kui ka Devonil. Issanda püha taevas! Miskit püha siin pole, aga teised katsed samuti maha. Tunnen kuidas mu süda kolib kurgu alla ja peksab seal nagu ootamatult puuri pistetud lind. Otsustan, et ei jälgi natuke, püüan keskenduda uudiste saatele ja otsin kodus mõttetut tegevust. Ega liiga palju teha ei saa, kui pöidlad kõvasti peos. Tammun veidi ringi ja siis piilun uuesti - uhh, Robi sai üle. Devon tema järel, tabelis kolm X-I. Jah, tõesti, punane kuubik nime ees kinnitab, et LÄBI! Nõme :(.

4.50 ja 4.60 olid Robi jaoks  hüpatavad kõrgused otse esimesel katsel.
4.70, mis oleks isikliku kordamine, esimesel kahel katsel ei õnnestunud, aga kolmas ÜLE!

Kõrgusel 4.80 jätkavad kolm Georgia meest ja üks võistleja Oregonist. Ainult Garrettil õnnestus see esimesel katsel. Maicel tegi närvikõdi, aga sai kolmanda proovimisega üle. Robi mitte ja see Oregoni poiss samuti. Robi jaoks pole hullu, sest oma jälle tehtud - 4.70 oli senise parima kordamine sel alal.

Edasi jätkavad kaks Georgia poissi nagu ikka - Maicel ja Garrett. Maicel jääb pidama 4.90 ja Garrett alles 5.10 juurde. Vat selline äge lend on mõnel.


Ja nüüd pole muud, kui vaadata, mis viimase lidumisega veel teha annaks. Seis enne lõppu on selline:


Robi ees olev Thomas Cheval ei ole hea jooksu mees. Vähemalt seniste tulemuste põhjal mitte. Tema järel, 32 punkti kaugusele jääv Taylor Sanderson on veidi kiirem, aga isiklik on õnneks Robi kasuks. Maicel, Garrett ja Robi, ehk nende Karl, on oma seniste isiklike põhjal üsna võrdsed jooksumehed. Varsti saab näha, kas tuleb Georgia poiste kolmikvõit, kus esimest korda kuuluks kolmikusse ka Saluri. Oodata on põnev.
Robi ise andis märku, et koht pole tähtis, tähtis on tulemus. Nimetas punktisumma, mis on vaja kokku joosta. See ei ole ulme, aga tähendaks senise, kolm aastat tagasi joostud aja 2.43,73 üle jooksmist. Oodata on veel põnevam. Kolm aastat tagasi kogutud 7-võistluse punkti summa oli  5598.

Seitsmes ala - 1000m - Tehtud!
Robil olid kiired jalad, uus isiklik sündis ja selleks on sel alal tänasest 2.39,77.
Garrett ja Maicel täna väga ei pingutanud. Jooksude rida sai selline:


 Punkti summa 5661, mis Robi jaoks oli oluline ja mida ta püüdma läks, sai hea jooksuga isegi ületatud, nii et neil võistlustel kolmanda koha toonud 5686, ühtlasi uus isiklik, peaks rõõmu tegema iga tahes. Maicelile kaotas lõpuks 168 silmaga.

Razorback Invitational 29.-30. Jaanuar 16 Fayeteville ARK
 Robi lühike kommentaar lõppenud võistlusele:
"Teatud alad tegid rõõmu, kuigi tulemus ei olnud midagi suurt. Kaugus, teivas ja kuul on tegelikult isegi paremad, st ma tunnen palju varu kauguses, kuulis ja teibas. Tänane 1000m oli üks elu lihtsamaid. Kõrgus on vaja muidugi korda teha! Tehniliselt. Kui lõppsummale veidi üle 100 punkti lisaks saaksin, siis oleks  juba hea tunne suvele vastu minna."
Omalt poolt ütlen, et oli ilus uus algus. Loodan väga, et siit edasi läheb tõusvas joones, sest mis seal salata, emal on lennupiletid taskus, et minna vähemalt ühte sel kevadel toimuvat võistlust kohapeale vaatama. Assistendi võtan kaasa, et ikka pilte ja videosid ka saaks teieni tuua. Olen täitsa rõõmus.
Tervist kõigile!

No comments:

Post a Comment