Total Pageviews

Friday, May 12, 2017

Kagu Konverentsi teine päev

Et oleks hea teise päevaga edasi minna, tuletame meelde, millest kõik algab.
Robi ja vennapoeg Rubeni jooksusussid
Kõik algab ikkagi siia ilma saabumisest ja meheks kasvamisest. Hulka jooksususse kulub ära enne 8000 punktini jõudmist. Mõned muidugi kulutavad ainult susse ega jõua kuhugi. Neid võib nimetada sussisahistajateks. Sussisahistajatel on oma ülesanne, nad  vahendavad eesmärgipäraste sussikulutajate tulemusi. Robi vennapoeg Ruben täna veel meie hasardist aru ei saa, aga kui peaks olema põhjust ja vajadust, siis oleksin valmis tulevikus ka tema tegude kohta blogi avama. Kasva, väikemees, meie kõigi rõõmu sees!
 
Täna elame kaasa Markusele ja onu Robile.
Markus Leemet ja Karl Robert Saluri
Eilse päeva saagiks oli Robil 4223 punkti (10.50; 7.44; 14.15; 1.84; 47.59). Robi edestab oma senist rekordigraafikut 61punktiga. Rekordit 8108 punkti tehes olid teise päeva tulemused sellised: 15.09; 43.80; 4.95; 57.99 ja 4.27,43. 
Markusel samal ajal 4114 punkti (10.75; 7.16; 14.18; 1.90; 48.36) Ka tema liigub kindlalt oma elu parima tulemuse suunas.
Teine päev alaku!

6. ala - 110M tõkkeid
Ja päev algas hästi! Eriti hästi Markuse jaoks, kes jooksis üle tõkete sellise kiirusega nagu 14.91! Tema varaseim parim tulemus sel alal oli 15.03.
Robi jooksis samuti kenasti, kah uus isiklik, aga tal piisaks selleks juba 15.06-st.

Robil kuue alaga punkte 5065 , +64 senisele rekordigraafikule
Markusel - 4974

Lindon Victor näitas,mis suudab, ikkagi hooaja edetabelihoidja ja ületas tõkked 14.45-ga. Punkte kuue alaga juba 5282

7. ala - KETAS
Uhh, uhh, uhh! Kes siin ketta nõndaviisi lendama sai??
Ikka Lindon Victor, kella ketas lendas kohe esimesel katsel üle 50 meetri joone ja teisel katsel veel meetreid lisaks, ehk siis 55.22.
Markus sai esimesel katsel kirja 35.89, teine ja kolmas katse ebaõnnestusid.
Robil ebaõnnestus esimene katse, teisel katsel tulemuseks 41.29 ja kolmas metsa.
Meie meeste esimesed ebaõnnestumised, kui nii võib öelda ja miks ma ei või. Lõpuks on ju mõlemad suutelised pikemateks heideteks, aga mitte sel korral.

Tabel pärast seitsmendat ala näeb välja selline

Robi andis kesise kettatulemusega veidi punktides tagasi, aga püsib senise rekordgraafikuga võrreldes ikka veel pluss poolel 13 silmaga. Jääme ootama teivashüpet.

8. ala - TEIVASHÜPE
Markuse jaoks ei ole olnud teivas kõige rõõmupakkuvamaks alaks olnud. 4.50 on isiklik rekord seni, sel hooajal ületanud 4.40.
Täna alustab Markus kõrguselt 4.10. Algkõrgus ja järgmine üle esimesel katsel, 4.30 läks ärevaks, aga sai kolmandal katsel sest jagu ja sama kordus 4.40 peal! Ikkagi üle ja punktid selle kõrguse eest võetud. Loodame, et edu saadab teda ka järgmisel kõrgusel. Ja nii läks, Markuse pöidlahoidjad ütlevad nüüd: hipp, hipp HURRAAA! 4.50 üle esimesel katsel! Nüüd oleks tahtnud küll kohe näha seda muhelevat Markust, kui ta olulise kõrguse üle sai! Nii täna jäi, punkte koos 6316

Robi on algkõrguseks valinud 4.60, mille lendas üle. Järgmise jättis vahele, 4.80 ületas teisel katsel ja kahjuks tuleb sellega täna leppida. S...t värk, ütleb ema, kes mõtleb homsele sõnnikuveole. Punktisumma 6605 toob rekordi graafikusse ilusaid miinuseid, täpsemalt -33.

Lindon Victor 4.40. Tema parimaks tulemuseks teibas on sisetingimustes hüpatud 4.76 sellest aastast. Väljas on seni hüpanud paarkümmend sentimeetrit vähem. Täna alustab ilusasti, ületab nagu Markus kaks esimest kõrgust esimesel katsel, 4.60 kolmandal. Välistingimustes seega isiklik, aga ehk lubab veel. Ja lubaski, nüüd väljas ka rekord 4.70 peal.

Selline on seis enne Robi lemmikala odaviset, mis on küünarnuki probleemi tõttu viimasel ajal vähese harjutamisega jäänud. varsti näeme, mis sealt täna välja pigistada annab.

 Enne neid võistlusi oli lootust, et kaks Athensis viibivat Robi ja Markuse head sõpra lähevad kohale ning hakkavad meie silmadeks, kõrvadeks, aga võta näpust. Meelis saatis videotervituse. Sellest tervitusest saate ühtlasi teada põhjuse, miks neid pole pealtvaatajate tribüünil ja millega see "luuser" Maicel üldse praegu tegeleb. Palun!

 
9. ala - ODAVISE
No nüüd näeme, kas ja mis mees teha suudab. Aasta tagasi lendas oda 57.99. Nüüd on vaja juurde.
Markuse oda lendab esimesel katsel 56.12, mis on tema hooaja parim, aga nüüd! Imestage või kukkuge pikali, aga tõuske pärast seda kindlasti püsti, sest Markuse oda lendas viimasel katsel 59.03!!! Punkte koos 7039, mis tähendab, et kutt on mitte heas, vaid väga heas hoos. Ootan lõppskoori!

Robil esimene katse samuti 56 meetri peale, aga tema jaoks on see kehv. Õnneks teine katse lendab veidi enam - 58.16 ja see jääbki parimaks, sest kolmas katse lendas 57 meetri peale. Mis tähendab, et punkte enne viimast ala 7315. Kas suudab 1500 meetris 30 punkti tagasi joosta? Praegu ei tea ja veidi raske uskuda ka isegi temasuguse kiire poisi puhul. Olen valmis oma sõnu sööma. :)
 
Lindon Victori oda lendab kõvasti kaugemale kui teistel meestel. Tema pikimaks odakaareks mõõdetakse 68.97, mis tähendab, et kasvatab oma eduseisu veelgi ja tõenäoliselt purustab ka enda nimel oleva võistluste rekordi. Punkte enne viimast ala juba 7955.

Eks vaadake ise seda tulemuste rida enne viimast ala
Üks mees kõrgelt üle teiste ja teistel omad asjad ajada. Maiceli moraalne tugi on eriti hästi seekord mõjunud Markusele. Aitäh, Maicel, tee ikka trenni ja ju me siis mai lõpus juba näeme. Toetame moraalselt, kuis suudame.

1500 MEETRIT
Tehtud!
Tulemuste pealt on selge, et Robil enam motti ei jagunud, üks võistlus ju veel ees või eks me kuuleme, mis ta ise ütleb. Loodetavasti jäi terveks, aga jooksu aeg täna 4.47,57. Punkte kokku 7948.
Markusel oli eesmärk ja tema jooksis, kuis jaksas. Jooksis uue isikliku, milleks on tänaseks sel distantsil 4.39,85 ja punktisummana 7720. Juhhhuuuu!

Lindon Victor läbis jooksuraja 4.55,91-ga. Ta suudaks kiiremini ka, aga milleks. Tulemus korralik, võit käes, punkte 8539.

Lõplik tabel jäi selline

Eestlastele kaks kohta pjedestaalil:

Markus 3. ja Robi 2. koht
Robi kommentaar teisele päevale ja võistlusele üldse: "Ketta keerasin tuksi, kõik proovikatsed olid pikemad, üle 42 meetri. Teiba jaoks oli toss väljas, energiat enam ei jagunud. Viimast jooksu segas kubemekramp, aga tervisega üldiselt on korras. Rahul muidugi ei ole, sest läksin ikkagi MMi normi (8100 punkti) tegema. Järgmine katse on NCAA juunis, aga seal ei tea kunagi ilma - võib vabalt tulla 15 kraadi ja vihm. Võimalusi on veel. Vähemalt on tervis hetkel korras."

Markusel põhjust särada ja rahul olla, sest esimest korda on ta kindlalt kirjas ja osalemas nüüd ka Ameerika üliõpilaste tähtsaimal jõuproovil NCAA-l. Koju tulek sel aastal seega venib, aga tulemused, need saavad ainult paremaks minna. Väga tubli poiss, meie pere rõõmustab.

 

No comments:

Post a Comment