Total Pageviews

Sunday, April 2, 2017

Milliste ootustega võiks minna vastu 10-võistluse uuele hooajale


Eelmisel aastal umbes täpselt samal ajal olin esimest korda Ameerikas, et üle vaadata, kus ja kuidas Robi tegelikult elab. Mäletatavasti rihtisime oma mineku selliselt, et saaksime osa ka ühest võistlusest, mis osutus lõpuks möödunud hooaja edukaimaks.
Järgmisel nädalal seisab sama oma kooli võistlus jälle ees, kus tuleks tiitlit kaitsta. Kas õnnestub või mis seal õnnestub, see on meie aja järgi selge hiljemalt ööl vastu reedet.

Milliste ootuste või eesmärkidega ta ise sellele võistlusele vastu läheb, ei olegi päris selge. Korra on lubanud avalikkusele, et püüab anda endast parima vana rasva ehk sisehooaja hea vormi pealt. Samas hiljutiste väljaütlemiste põhjalt ei saagi aru, kas kõik kohad tõesti valutavad või ei taha ta lihtsalt ootusi lasta üles kruttida.
"Tagareis valus,ei saa maksimaalselt pingutada. Oda pole veel julgenud üle 85% proovida. Igalt poolt valutab," võib reedese tagasiside lühidalt kokku võtta. Mine sa võta kinni, palju seal on tõde, sest veidi hiljem järgnesid jälle kirjeldused selle kohta, mis imetrikke on tehtud juba valmis või valmivate motikatega. Hea, et on teema, mis valud unustama paneb.
Huvitav oli lugeda tema treeneri Petros Kyprianou hinnangut Karli e minu jaoks ikkagi Robi võimalustele 10-võistluses. Karl Rinaldo oli need kirja pannud Delfi lugejate jaoks. Kopeerin blogisse ka.

100 meetrit - rekord 10.52 aastast 2016
"Tõeline Speedy Gonzales! Kiire, fokusseeritud ja suurepärase stardiga. Esimesed 30 meetrit püsib kehaasend madalal, kuid siis tõuseb ta üles justkui kiirlennuk. Viimased 30 meetrit hoiab oma kiirust ja lõpetab ajaga 10,50."

Kaugushüpe - 7.60, aastast 2017
"Karl on suutnud lõpuks oma suurepärase kiiruse ka kaugushüppesse üle kanda."

Kuulitõuge - 14.43, aastast 2016
"See on ala, kus Karl avaldab publikule muljet. Ta ei kuulu kõige pikemate mitmevõistlejate hulka, kuid suudab tänu oma kiirusele ja oskuslikule tegutsemisele tõugata 14.50. On siiski mõned tehnilised nüansid, mille kallal peame treeningutel kõvasti vaeva veel nägema."

Kõrgushüpe - 1.89, aastast 2016
"See ala on Karli enda arvates tema Achilleuse kand, kuigi mina nii ei arva. Ma usun, et ta suudab hüpata kaks meetrit, kuid mul läheb veel omajagu aega, et selles ka teda veenda. Igal mitmevõistlejal on selline ala, mis ei taha kuidagi õnnestuda. See pole suur probleem. Teeme kõrgushüppe üle ka omavahel nalja, mis näitab, et me ei muretse üleliia. Meie koolis on kaks neiutki hüpanud tänavu 1.90, nii et küll hüppab ka Karl."

400M - 47,80 aastast 2016
"Karl on sel alal meie treeninggrupi kuningas! Mulle väga-väga meeldib, kuidas ta 400 meetrit jookseb. Kiirus, julgus ja vaimne tugevus teevad temast nii hea jooksja. Oleme leidnud ka treeningutel õige mudeli, kuidas veel edasi areneda. Ta stardib hea tempoga ja suudab seda säilitada. Pole aega raisata."

110M tõkkeid - 15.09 aastast 2016
"Veel üks nõrk ala kõrgushüppe kõrval. Ta muutub tõketes siiski tänu heale kiirusele üha paremaks. Kuna Karl on puusadest väga kange, on minu soovitus talle olnud selline: joosta võimalikult sirge kehaga ning alles tõkke ületamisel visata õlad ette. Sellega väldib ta tõketesse sissejooksmist. Ta võib joosta tulevikus 14 sekundi algusesse."

Kettaheide - 43,80 aastast 2016
"Karl on arenenud kõvasti edasi ning heidab nüüd üle 43 meetri, kuid me peame selle ala kallal veel palju tööd tegema. Pöörlemise efektiivselt ära kasutamine on äärmiselt oluline, kui sa pole nii pikk nagu Maicel Uibo või Johannes Erm."

Teivashüpe - 4.96 aastast 2017
"Ma arvan, et see on üks ala, kus ta võib tegelikult ennastki üllatada. Ta omandas n-ö vaba hoojooksu alguse ja flirdib nüüd viie meetriga. Pikema teiba juurde jõudes hüppab ta lõpuks 5.30 ja rohkem."

Odavise - 60.50 aastast 2014
"Tema lemmik heiteala. Korrigeerisime mullu hoojooksus mõnda tehnilist nüanssi ning ta on võimeline viskama nüüd üle 65 meetri. Seda siiski vaid juhul, kui ta on terve ja lõdvestunud. Karlil on selline kehatüüp, mis läheb üsna kiiresti pingesse. Oleme tänulikud meie meditsiinilistele taustajõududele, kes aitavad Karli värskena hoida."

1500M - 4.26,69 aastast 2012
"Sama jutt nagu 400 meetris. Karli iseloom ja julgus aitavad tal raskusi ära kannatada ja suurepäraste lõppaegadeni jõuda!"

Juba 5. aprilli hilisõhtul meie aja järgi saame näha, kui palju on mehel kolm ja pool nädalat tagasi lõppenud sisehooajast tegelikult särtsu sisse jäänud ja millised üllatused on varuks välishooajaks.

Üliõpilane Lindon Victor Texase ülikoolist on jõudnud üle lombi võistlejaid juba jahmatada, alustades välishooaega märtsi lõppu jäänud 10-võislusel 8472 punktiga, mis on uus Ameerika üliõpilaste record sel alal. Vägeva punktisumma andsid kokku tulemused: 10.63 - 7.37 - 16.52 - 2.09 - 48.24 - 14.94 – 53.00 – 4.30 – 66.69 – 4.48,89.
Vot nii!
 
Georgia Ülikooli staadion ootab järjekordseid eneseületusi. Robi ootab lisaks sõpru ka, sest 5. aprillil alustatakse võistlust taas kord koos Markus Leemetiga ja isegi Maicelit on oodata oma kooli väljakule, kes on lubanud end mõnel alal proovile panna.

No comments:

Post a Comment