Total Pageviews

Friday, January 23, 2015

Maiceli esimene 7-võistlus algas hästi

Jah, jälle annab see poiss põhjuse blogisse uue sissekande tegemiseks. Mõtlen, et mul on kaks valikut, kas muuta blogi rohkem nagu Maiceli omaks või siis vahetada suunda ja minna üle kulinaarsete katsetuste kirjeldamisele ja nimetada keskkond ümber koogiblogiks, sest seda viimast, mis Robi tegi poistele enne täna alanud võistlust, seda oleks tõesti tahtnud isegi proovida.

Banaaniüllatus Robi moodi
Tuleb leppida hetkel sellega, et sööme silmadega ja tunneme rõõmu neist, kes kookidest uut indu ammutavad. Maicelile, tundub, on koogid hästi mõjunud, sest tänast võistluspäeva võib lugeda suurepäraseks! Mitte ainult sellepärast, et poiss juhib hooaja esimest seitsmevõistlust oma klubikaaslase ees 6 punktiga, väis ikka suurepäraste tulemuste pärast.
 
MAICELI ESIMENE 7-VÕISTLUS
 
Esimese ala 60m läbis Maicel ajaga 7,18. Garretti aeg 6.94 oli päeva kiireim. Jooksule järgnenud kaugushüppes läks Maicelil Garrettist paremini, kuigi, kas seda saab lugeda heaks, kui sa saad kirja ainult ühe katse, Maiceli jaoks oli see esimene, mille pikkuseks mõõdeti 7.16. Ainult üks osaleja hüppas temast kaugemale, Garretti hüppe pikkuseks mõõdeti täna 7.04.
 
Ja siis oli aeg kuulitõuke käes. Kui mina nüüd ei eksi, siis sündis uus isiklik, aga isegi kui ma eksin, siis tulemus on igatahes kiitmist väärt, sest kuul lendas täna 14.46. Ainult Garrett suutis raudmuna tõugata veidi enam - 14.83, aga mis tähtsust sel, kui ees on päeva viimane ala, milles Maicelile on keeruline vastast leida. See on kõrgushüpe, kus mees tõestas, et pole lendamist unustanud - 2.11 jäi tänaseks laeks, Garretti 2.02 vastu.
 
Kõrgushüpe määraski esimese päeva järjestuse ja andis 6-silmalise eelise Maicelile - 3334! Aasta tagasi Eesti U23 vanuseklassi 7-võistluse rekordit tehes oli avapäeva punktisumma (3358) küll 24 punkti võrra parem, kuid suures plaanis näitab hooaja avavõistlus, et poiss pole kuskil järeleandmisi teinud ja võib uhkelt vastu minna homsele. 
Kuna Garrett pole kaugel, siis on homme oodata põneva duelli jätkumist. Edasi Georgia poisid! Üks hoiab pöialt kaugemal ja teine nuputab uut koogiretsepti, millega võitjad väärikalt vastu võtta. Tulemusi saad ise jälgida siit.

Teine päev algas ja möödus ootuspäraselt. Esimesel alal 60m tõkkeid, andis Maicel veidi tagasi, aeg 8,33 Garretti 7.94 vastu. See veidi tähendas lõppkokkuvõttes esimest kohta neil võistlustel, aga ei vähenda karvavõrdki teivashüppe tulemust 5.10. Maicel üritas, kui ma õigesti aru sain isegi 5.30, aga täna see veel ei alistunud. Garrett ületas täpselt 5 meetrit.
Viimaseks alaks olid mehe läbi. Tegelikult tunnistas Maicel juba nädal tagasi, et 1000 meetrit pole tema distants, aga ilma jooksmata sa võistluste lõpuprotokolli ei pääse, seega nad läksid. Maicel lõpetas veidi enne Garrettit, ajaga 2:59,20. Garrettile piisas võiduks 3:00,35-st.
Veidi hiljem selgus, et kui poistel on tegemist hooaja esimese vähetähtsa võistlusega, siis ei pea ennast ribadeks jooksma ja see oli tegelik põhjus, miks 1000 meetrit joosti seekord just nii nagu joosti. Vähetähtis võistlus oli ilma selletagi heade tulemustega lõpetatud.
1. Garrett punktisummaks kogunes 5886
2. Maicel, tema punktid 5847
Kolmas oli samuti sama kooli poiss Devon Williams, kes kogus 7 alaga 5538 punkti.
Neljas selle kooli mitmevõistleja jälgis tulemusi sama saidi vahenduselt, kust meiegi siin Eestis.

Kolmas Eesti poiss, Markus Leemet, tegi samal ajal oma hooaja esimese 7-võistluse kuskil mujal vähetähtsas kohas ja pidas lõpuni vastu! Punktisummaks kogunes 5188, mille andsid kokku sellised üksikalade tulemused 60m - 7.16, kaugus - 6.76, kuul - 12 alla, kurgus - 1.85, 60mtj - 6.46, teivas - 4.40(PB), 1000m - 2.53.
 
Veel natuke Robist
 
Tegelikult valan ma ühtedele kaasa elades oma hinges suuri krokodilli pisaraid, kui juhtun Robile mõtlema, kes alustas tont teab mitmendat ringi saapaga, et proovida veelkord teha midagi, millest võiks kasvada abi tema seni lahendamata jala probleemile. Võib-olla selgub midagi järgmisel nädalal, aga üks on selge, et ka välishooajast ei tule sel aastal tõenäoliselt midagi välja, Samas tühja neist hooaegadest, leiaks lõpuks päris põhjuse, mis valu tekitab ja siis viisi, kuidas probleem kõrvaldada. Hetkeseisuga  Lääne-rindel muutusi ei ole.
 
 

No comments:

Post a Comment