Total Pageviews

Sunday, July 18, 2010

Eestikate teine päev - 17.07.10


Teisele päevale pidime kohale minema Robi kaugushüppe finaali pääsemise pärast. Õnneks algasid võistlused õhtu poole, sai hommikul rahulikult magada. Vähemalt Robi. Kella 12 tegin talle suure kausitäie kaerahelbe putru, tema lemmikut! selge oli, et isegi palavaga üksi pudru peal õhtuni välja ei vea. Jälle olin keerulise küsimuse ees, et mis oleks sel juhul parim söök enne olulist pingutust. Kaats otsis internetist materjali, aga süüa tuli teha ikka sellest, mis kodus leidus või külapoest saada oli. Valisime sedapuhku jupid kanast, aiast võtsin juurde värskeid kartuleid. Esimest korda sel suvel. Väike salat ka ja tulemus maitses kõigile.
Enne võistlust püüdsin uurida, et millist hüpet on oodata, kui kaugel pildistama peaks. Usun, et sellele küsimusele mugavat vastust ei ole, aga saime teada, et 6.80 ja üle hüppega oleks ta ise rahul.
Istuda tribüünil ja hoida pöialt oma pojale on hoopis teistsugune tunne kui lihtsalt võistlust vaadata. Nüüd me juba teame, et talle vähemalt kaugushüppes plaksutamisega ergutamine väga ei meeldi, kuigi 2008. aastal me Kataga sellest ei hoolinud ja paari sõbra ergutuse saatel veel hüppas ta tookord 6. juunil kaugust täpselt 06.06. Selle aasta mais hüppas Jekabpilsis aga juba 7.07. Tahtsime ka näha seitsme meetrist hüpet.
Esimene katse 6.72. Teadsin, et sellega ta rahule ei jää. Eesti meistrtiitel tuli ju 6.88-ga.
Teine katse - ünneks keegi plaksutama ei hakanud - tulemus 6.99! Peaaegu seitse täis :). Elevus kasvas, aga seekord rohkem ei saanudki. Tulemus andis kokkuvõttes kaheksanda koha. Järgmiste üleastutud katsetega oleks vahest isegi ehk üle seitsme saanud, aga oleksid spordis mõõtmisele ei kuulu. Hea oli, et need hüpped, mis hüppe mõõdu välja andsid, olid kõik ühte, sinna seitsme meetri auku. Tõnis Sahk võitis 7.72, Pahapill oli teine, tulemus 7.61.
Järgmine võistlus 03. augustil Rakveres Kuldliiga finaal ja sealt edasi juba 06.-07. august Kaunases Balti A-klassi maavõistlus. Rakveret tuleb rünnata, Kaunasesse tõenäoliselt ei jaksa minna.

No comments:

Post a Comment