Total Pageviews

Friday, February 24, 2017

Ameerika üliõpilaste kagukonverentsil tules 3 eestlast

Rauno Liitmäe, Markus Leemet, Karl Robert Saluri

Mõnikord on nii, et ühte hetkesse, ühele päevale satuvad kokku mitu toredat, kaasaelamist ja vaatamist väärt sündmust. Täna on just üks sellistest päevadest. Vähemalt minu jaoks ja kui mitte enamate, siis kindlasti veel ka Markuse ja Rauno perede ja suurimate fännide jaoks - me elame kaasa kaunile kontserdile Estonia kontserdisaalis ja piilume teise silmaga, kuidas läheb kolmel eestlasel 7-võistluses Ameerika üliõpilaste kagukonverentsil Nashvilles.
Kui ma Robi käest enne võistlust küsisin, mis on eesmärk,siis ta vastas, et vastu pidada ja lõpetada.
Üsna igapäevaseks on saamas vigastused. Viimatisel mitmevõistlusel sai teivashüppes viga ranne.Oli küll väike lootus, et ehk paraneb pulmadeks ära, aga igatahes sõbra pulmad paranemisele kaasa ei aidanud, nii et näeme, kuidas ta hakkama saab kuuli ja teibaga neil võistlustel.
Markusel pidi olema õlaga probleeme, Rauno kohta ülevaade puudub, aga kolme peale pidi igatahes ühe terve mehe kokku andma küll :).
 
Igatahes on poisid reas. Sel ajal kui Estoniast kõlas Eesti hümn, asus Markus 60m starti. Võistlus algas. Tulemusi saab oma silmaga jälgida SIIT

24. VEEBRUAR
 
60M
Markus jooksis esimeses stardis, läbides distantsi ajaga 7.07.
Robi ja Rauno on koos teises stardis, nende ajad täna sellised: Robil - 6.96, Raunol - 7.33.
Robi kohta mitte päris tema jooks. Andis kiire kommentaari, ütles, et oli liiga kiire reaktsiooniga, natuke lubamatult kiire, aga starti ei kutsutud tagasi, seega kui minema sai, siis pidi imetlema koolivenna Devon Williamsi ilusat jooksu. Devoni aeg oli täna 6.80.

KAUGUSHÜPE
Fantastiline kontsert on seekord. Unustad vaatama suu ammuli ja siis heidad kiire kõrvalpilgu tulemustele ja saad uue obaduse! Robi hüppas kauguses uue isikliku, mis neist võistlustest ja tänasest on 7.60. See oli ühtlasi 7-võistluse päeva parim.
Markuse pikimaks katseks mõõdeti 7.09, Raunol 6.67.

KUULITÕUGE
Super! Robil esimene katse kohe kindel tulemus - 14.27 ja julgelt edasi. Tundub, et rohkem oma rannet ei traumeerinud.
Markuse õlg kandis samuti pingutuse välja - 14.05, mis jab ainult veidi alla rekordile.
Rauno tõukas täna 13.05.

Pärast kolme ala, enne kõrgushüpet on ju tore näidata seisu. Pärast kõrgust see Robi vaates reeglina enam sama tore ei ole :).


Rauno hoiab praegu punktidega 2175 neil võistlustel 15. kohta.

KÕRGUSHÜPE
Mõned asjad on visad muutuma. Robi puhul on selleks kõrgushüpe. Lubab küll, et küll tuleb, küll ta ühel päeval tuleb, aga ilmselgelt ei olnud see päev veel täna. Tulemus jäi ausalt öeldes üsna kesiseks, isegi tema jaoks - 1.82. Nii on. Kes selle lati 1.85 peal kogu aeg maha ajas, kuuleme ehk kunagi hiljem.
Markus sai 1.85-st jagu, aga ka tema jaoks jäid teised kõrgused täna kättesaamatuks. Seega kesine skoor ka talle. Nii on.
Raunol tuleb nüüd eestlaste au päästa. 1.94 on kirjas, ehk saab enamgi. Enamat ei tulnud, aga see on ka kõvasti parem kui teistel.

Homme tuleb jätkata selliselt seisult:


Rauno kerkis tänu kõrgushüppele 12. kohale, punktisumma 2924 .

Robi võttis oma kõrgushüppe kokku ühe koleda sõnaga, millele järgnes kahtlust, kahetsust ja lootusetust täis tõdemus: "Pole väga isu sporti edasi teha, kui kõrgus piirdub kogu aeg 1.80-ga".

Ma ei näinud hüppeid ja tegelikult isegi kui oleks näinud, siis pole ma asjatundja neid kommenteerima, aga ometi on kahtlus ammugi ka minu sees ja pigem kipun nõustuma nendega, kes usuvad, et hüpped on kinni kahe kõrva vahel. Isegi kui sa ise ei taha tunnistada, tundub, et esimesele pikemale vigastuspausile viinud kõrgushüpe katse aastaid tagasi Tamperes ei lase sind vabaks. Toonase võistluse eel lubasid, et näen murrangut ja uut taset sinu kõrgushüppes, aga kahjuks pidime tunnistama murdumist.
Sa suudad enamat! Oled valmis lendama kõrgemale, see on paistnud välja juba ammu, sest madalamaid kõrgusi oled ju ületanud lennukalt, aga tundub, et kui näed tablool numbreid kerkivat, siis hüppe lennukus laguneb koost. Loodan väga, et vaatamata hoidmist vajavale randmele saad sa tegelikult ilusasti alanud võistluse lõpuni välja vedada. Ja veel enam - sa ei vea meid alt ja me kohtume suvel! Teadagi kus! ;)

UUS PÄEV, 25. VEEBRUAR

60M TÕKKEID
Uus päev ja uued mõõduvõtmised alaku nüüd!
Esimeses jooksis jooksis Robi koolivend Devon ette sellise aja nagu 7.77.
Robi ja Markus jooksid koos kolmandas stardis ja tundub, et Robil on ikka võistlustahe ja nälg paremate tulemuste järele alles jäänud. Täna joostud aeg 8.30 on isikliku kordamine.
Markuse ajaks jäi 8.51
Rauno jooksis viimases jooksus ajaga 8.61.

Seis viie alal sai selline:

Rauno Liitmäe ei taha hästi pildile mahtuda, seega olgu ära öeldud eraldi, et tema positsioon on 12 ja punkte kogunud nüüd 3758.

TEIVASHÜPE
Robi ütles, et püüab olla võimalikult ökonoomne, alustab 4.50 pealt ega taha teha üle paari hüppe, lootes, et käele lisa viga ei tee. Kui stsenaarium õnnestub, siis on ehk käsi kahe nädala pärast juba paremas seisus. Vaatame, kuidas plaanid tegelikkuses õnnestuvad ja kuidas teistel meie meestel läheb.
Markus valis algkõrguseks 4.10, mille ta ületas teisel, edasised kõrgused esimesel katsel kuni 4.50-ni välja, mis enam ei alistunud. Kirja jäi 4.40.
Rauno alustas 4.20 pealt puhta lehena, 4.30 teisel katsel ja sellega seekord piirdus.
Robi sai 4.50 nagu plaanitult üle esimesel katsel, järgmise kõrguse jätab vahele ja tegelikult ta lihtsalt neil võistlustel rohkem ei hüppagi. Nagu öeldud, loodab NCAA ajaks käe korda saada.

Enne viimast jooksu näeb tabel välja selline:

 
1000M
Oli tore jooks! Kuigi pilti ei näinud, anti ringi aegu, mis võimaldas kuvada silme ette pildi.
Olgu kohe öeldud, et Rauno juhtis seda jooksu kohe algusest kuni alavõiduni välja, aeg 2.43,41.
Robi alustas tagasihoidlikumalt, aga lõpetas lõpuks teisena Rauno järel ajaga 2.45,18.
Markus jooksis välja 10. aja ja see oli seekord 2.51,37.
 
Kui nüüd punktidest ja tulemustest ka veellõpuks rääkida, siis kogu võistluse võitis Robi koolivend Devon Williams, kes on olnud see hooaeg heas hoos ja suurte õnnestumistega. Ta kogus 6047 punkti.
Robi jäi oma õnnestumiste, ebaõnnestumiste tulemusel lõpuks kolmandaks punktidega 5731. Kui algusesse tagasi kiigata, siis eesmärk võistlus lõpuni teha sai 100% täidetud.
Markus lõpetas skooriga 5434 lõpuks 7. kohal.
Rauno jäi tubli jooksu ja kogutud punktisummaga 5296 neil võistlustel 10. kohale.
 
 

Nüüd võib südamerahus magama minna.
Järgmisel nädalavahetusel saab Maicelile ja Kristjanile kaasa elada.
 

No comments:

Post a Comment