Total Pageviews

Saturday, September 17, 2016

Maicel võistleb Talance's

Foto ekjl.ee lehelt
Täna ja homme, laupäev ja pühapäeval, 17.- 18. septembril on Maicel jälle võistluste keerises, seekord Talance's. 9 kuud kestnud hooajale peab 4. kümnevõistlus panama punkti, mis hinge rahu tooks. Meie siin Kuimetsas hoiame pöialt, et asjad sujuks nagu kavandatult, kuigi seekordne võistlus ei pruugi olla lihtne. Kuid miks peavad asjad lihtsad olema, vahest just raskused on need, mis tekitavad enam spotlikku viha, mis õigel hetkel areenil välja elatakse.
 
Luureandmed andsid teada, et lennul Ameerikast Prantsusmaale oli esinenud planeerimatuid tõrkeid, mis lõpuks ikkagi laabusid. Teemaks teibad. Treeneri pidi Maic otsima kohapealt, sest oma treener Prantsusmaale kaasa lennata ei saanud. Kõlab lootusrikkalt või mis! Mis siin ikka - Mees peab seekord tõesti mehe eest väljas olema!
 
Võistlused tõotavad tulla põnevad juba osalejate mõttes. Ülekaalukalt on stardis loomulikult prantslasi, eesotsas nende kõige kõvema mehe, olümpiamängude hõbeda Kevin Mayeriga (8834). Tsehh Adam Helcelet (8291) on rivis, vanameister Kasyanov, kes olümpial katkestas, loodab samuti Talence'st leida lohutust. Enne Maicelit (8315) hooaja isiklike parimate punktisummade alusel on rajal veel Kurt Felix (8323) Grenadast ja Leonel Suarez (8460) Kuubast. Seega on üsna ühtlased mehed rivis,kui siia lisada veel ka Lõuna-Aafrika Vabariigi sportlane Willem Coertzen (8398).  Maiceli isiklik tippmark  varasemast hooajast 8356 punkti olgu ka enne võistlust meelde tuletatud. Varsti läheb lahti.
Meie jälgime võistlusi SIIT

100 MEETRIT
Joostud, live tulemusi ma liiga hästi leida ei osanud, aga pildis see eest elasime kaasa.
Foto Decathlon 2000 FB lehelt
Maiceli jooksus tehti kaks valestarti ja alles kolmanda korraga said mehed jooksma hakata. Arvestades esimese alaga kogutud punktisummat - 808 Maicelile, siis julgen ajaks pakkuda 11.24, mis on veidi tagasihoidlikum olümpia algusest.
Kasyanov ja Mayer alustasid ägedalt. Kasyanovi aeg punktide alusel 10.65, Mayeril 10.82. Kõige ägedamalt alustas Pierce Lepage, kelle ajaks 10.46.

KAUGUS
Sa ei saa kunagi lõpuni rahul olla. Talance'st näidatakse suurepärast pilti, nägin ära kõik kolm Maiceli katset, kahe esimese puhul, arvan, sain isegi tulemustest aru: 7.07 ja 7.27, aga kolmas katse, kas tuli juurde? Praegu ei tea. See, mis pildist paistis, oli hea meeleolu ja võistlemise rõõm, vähemalt Maiceli puhul. Ilm paistab olevat suurepärane ja emotsioonid samuti.
Tulemused hakkavad ilmuma, kuigi viivisega, sellel lingile.
Ja nüüd on olemas ning kinnitatud Maiceli parimaks 7.27, mis tõstis ta tagasihoidliku jooksuga saadud 12. kohalt üheksandale.
Lepage hüppas 7.75, Kasyanov täna 7.42 ja Mayer 7.33. Teise ala järel on sama ka paremusjärjestus.

KUULITÕUGE
Maicel. Pilt Decathlon 2000 FB lehelt
13.96 täna Maicelile. Tõusis veel koha võrra, on kolme ala järel ja enne kõrgust 8. punkte 2412.
Kasyanov teeb ilusat võistlust ja siis Kanadast Pierce Lepage! Mõtlesin, et pole selle mehe nime enne tähele pannud ja selgub, et ega olegi, tagemist on 1996 aastal sündinud, seega 20-aastase sportlasega, kelle senine isiklik 10-võistluses pärineb sest samast suvest ja on 7953 punkti.

KÕRGUSHÜPE
Hurraaa! Maicel sai alavõidu 2.14-ga, võidutses üksi pildis, andis intervjuu ja oli silmanähtavalt rahul. Üks hallis rõivais nõustaja oli tal ka. Vähemalt kõrguses. Aga mis kõige tähtsam - te vaadake seisu nelja ala järel:
 

400 MEETRIT
Maicel jooksis esimeses jooksus, mille võitis Pittomvils 49,94-ga. Maicel lõpetas oma jooksu viimasena, aeg 51.62. Kartsin, et kaotab sellega oma kõrgusega võidetud kolmanda koha, arvutasin punkte ja vähemalt esimese hooga lohutasin end, et lõpetab päeva korralikult ja minu jaoks on korralikud lõpetajad kõik need, kes koguvad 4000 ja peale punkte, Maicelil päeva lõpuks 4087.
See neli tuhat jäi mulle sisse ühest Erki Noole omal ajal antud intervjuust, kus ta vastas küsimusele, kuidas teenida kümnevõistluses rohkem kui 8000 punkti, mälu järgi nii: Esimesel päeval 4000 ja peale, teisel päeval sama ja käes ta on. Loodan, et Maicelil läheb homne ka ilusasti ja kena tulemus ongi tagataskus.
Järgmised jooksud olid kiiremad, aga Maicelilt tema kolmandat kohta keegi ära ei võtnud. Nende võistluste ime-mees Lepage võttis alavõidu ajaga 48.01 ja läheb sellega uuele päevale vastu selge liidrina - 4452 punkti.
Kasyanov teeb samuti tõesti ilusat võistlust, minu meelest isegi viimaste aegade parimat. 400m lõppes tema jaoks ajaga 49.19, millega jäi Maiceli ette punktidega 4280.
Kurt Felix oli neljas mees, kelle punktisumma ulatus üle 4000 ehk siis 4047. Adam Helcelet jäi napilt selle piiri alla.

Homme jätkame sealt, kus täna pooleli jääb. Mina magan pöidlad peos :).

TEINE PÄEV

110 TÕKKEID
Tehtud! Tunnistan ausalt, et arvutiga oli miski tõrge ja neid jookse ma oma silmaga ei näinud. See eest vaatan otsa tulemustele ja tunnen rõõmu - edasi saab minna ainult tõusvas joones! Maicel jooksis ajaga 14.87, mis oli piisav, et hoida oma 3. koha positisooni.
Kasyanov jooksis kiiresti, 14.08 ja LePage 14.67. Nemad on jätkuvalt Maiceli ees. Helcelet neljas 40 silmaga Maiceli taga.
Mayer tänas eile publikut, minnes üksi jooksma 400m. Kui keegi telepilti ei juhtunud nägema ja märkas vaid Mayeri aega, siis olgu öeldud, aeg kulus staadioniringi joostes eile õhtul lehvitustele ja kummardustele. Mees on teinud ausa ja suurepärase hooaja ja tundub, et eilne päev Talance's oli tema võimalus tänada oma publikut. See oli ilus. Täna jätkatakse ilma Mayerita.

KETAS
Maiceli teine katse pikkuseks öeldi 43.50. Üldiselt on tulemustest jooksvalt väga keeruline aru saada, kui prantsuse keel on null, sest ühtegi tulemust telepildis ei näidata.Vahel on õnne ja kõrv püüab miskit kinni või silm jõuab vilksamisi midagi haarata, kuid jah - tulemused tuleb oodata ära pärast ala lõppu. Seekord kuulis kõrv hästi, kahjuks ühtegi pikemat kettakaart ei tulnud ei esimeselt ega viimaselt katselt,kus lõpus tasakaal kippus kaduma, aga peab ütlema, et praegu pole paha.Maicel jätkuvalt kolmandal positisoonil enne kolme viimast ala. Kasyanov hakkab jõuliselt LePage´le järele võtma. Pole võimatu, et need kohad lõpuks umber mängitakse, sest LePage 1500 ei ole nii särav kui teised alad. Enne 1500 on veel teivas ja oda. Seega pave jätkub ja jätkub ka pöidlahoidmine.

TEIVASHÜPE
Jumal ise teab, mis oli Maiceli algkõrgus, aga mina tean, et ta ületas selle puhtalt, stiilselt ja suure varuga. Kasyanov pidi alla andma ammu enne Maiceli algkõrgust, Helcelet ja Lapage said jagu kolmandal katsel mis iganes kõrgusest :).
Järgmise kõrguse, mille Maicel vahele jättis, sai Helcelet üle kolmandal katsel, LePage sel kõrgusel lõpetas.
Uus kõrgus, Maicel esimene üritaja ja esimene ületaja ka. Ilus!
Sellest järgmist kõrgust tuli publiku rõõmuks üritama ka Kevin Mayer, aga seekord polnud õnne nagu polnud sel kõrgusel enam õnne Maicelil. Esimene katse peaaegu täpselt üle, aga miski väike riivakas tõi lati alla. Teine oli veidi kehvem katse ja kolmas katse läks puhta aiataha. Aga ta jätkab, kaks ala ees ja üldiselt on läinud hästi!
No nüüd on ametlikult tulemused ka juba tulnud,kust paistab, et Maiceli saagiks jäi täna 4.96. Pagan, see 5.06 sellise koba peale alla tuli, seda oleks hädasti olnud vaja! Aga nii on. Kasyanov saagiks jäi üksnes 4.46 ja vat siin olekski meie mees saanud/võinud ideaalis edu veel kasvatada...
Ohh, saaks ühe võistluse kokku panna olekseid realiseerides, siis oleks kõik vähemalt maailmameistrid. Seis on läinud põnevaks ja pingeliseks, arvestades, et ees on veel vaid kaks ala.

ODAVISE
Oli jälle huvitav ja elevust pakkuv. Maiceli oda lendas täna 59.91. Kasyanovi oma rohkem kui 10 meetrit vähem, mis tähendas, et enne viimast ala on Kasyanov ja Maicel kriipsu pealt ühel joonel. LePage oda lendas samuti alla 50 meetri, punktivahe 138 silma Maiceli ja Kasyanoviga. Helcelet nende taga. Tuleb huvitav jooks, peab vist moositegemisse pausi tegema :)

1500 MEETRIT
Teine koht neil võistlustel peaks olema kindel, kui ma nüüd ajast ette ei rutta. Ma ei rutanud, Maicel on teine,kaotas Kasyanovile ainult 6 punktiga. LePage, kes oli liider kuni viimase alani, ei jaksanud joosta pikka maad ja pidi lõpuks lepima kolmanda kohaga.
1. Aleksey Kasyanov  8077
2. Maicel Uibo 8071
3. Pierce LePage 8027
Rohkem 8000 punkti mehi täna polnud ka. 

2 comments:

  1. Esimene päev väga hästi möödas:) Hoian pöialt teiseks päevaks! Go Maicel!:)

    ReplyDelete