Total Pageviews

Saturday, March 12, 2016

Teine õhtu Ameerika üliõpilaste meistrivõistlustelt Birminghamis

"Kuidas tunne on?", küsisin Robilt enne uue päeva starte ja sain vastuseks, et uni oli kehv, aga kõik muu ok.
Ühe kooli mehed Karl(Robi) ja Garrett
Eilne ilus päev lõppes Robi jaoks üldjärjestuses 7. koha ja 3305 punkti kogumisega, mis andsid tulemused isiklik 60m - 6.78, kaugus 7.29, kuulis isiklik 14.43 ja kõrguse isiklik 1.89. Senist isiklikku 5792 punktilist rekordigraafikut edastas Robi esimese päeva lõpuks 103 punktiga.

Kui end tänasesse päeva juba ette mõelda ja vaadata või ennustada, mis võimalused end siin peidus võiks olla, siis ütleks, et peaaegu kõik on võimalik, aga eeldades, et keegi ei katkestada ja vähemalt oma senised head või nende lähedased tulemused ära teevad.  Kõige enam võiks püüda kolmandat kohta, millest teda lahutab enne uute alade pealetulekut 73 punkti.

Praegu Robist 12 punkti ees, 5. kohal asetsev hispaanlane Tonnesen võib muidugi janusem olla, sest ta on korralik tõkkejooksja ja väga hea võistlejatest parima isikliku tulemusega teivashüppes - 5.53 on ikka kohe väga kõva. Kuid 1000m mehele ei sobi, seega kui ta õnnestub nii tõketes kui teibas, siis on teada, kes teenib 3. koha, sest esimest kahte meest väga keegi alt poolt rünnata ei suuda.

4. kohale maandunud Abdullahil on punkte 43 enam kui Robil. Tüübil on väga kõva isiklik tõketes, sel hooajal jooksnud 7.90, aga üsna tagasihoidlik teibas ja pikemas jooksus.

3. kohta hoidev sakslane Wieland, kes on kogunud Robist 73 punkti rohkem, on tõketes tugev, aga teibas ja jooksus üle tehtav, kui just mehel endal mõnd üllatust varuks ei ole.
Tagant poolt võiks paremat positsiooni ohustada vaid oma kandi poiss Maicel.

Esimesi tulemusi hakkame ootama meie aja järgi kell 20.00. Kuidas läheb, saab igaüks jälgida SIIT

60M TJ
Siin on neli starti, Robi ja Maiceljooksevad koos neljandas. Esimene jooks näitas,et Robi ees asetsenud Lindon Victor on rivist väljas, tema tõkkejooks ebaõnnestus, aeg 9.13 täna enam heade kohtade nimel võistelda ei luba.
Teises jooksus juhtus jooksis Abdullah enda uueks isiklikuks aja 7.86, mis muudab tema püüdmise veidi keerulisemaks. Garrett jooksis samas stardis kesiselt enda kohta, aeg 8.35. Põhjus teada, jooksis esimesse tõkkesse ja kaotas rütmi.
Robi jooksis uue isikliku 8.30, aga Maicelil samas jooksus läks sootuks kehvalt. Tulemuse sai küll kirja 9.00, aga oli kukkunud viimasel tõkkel ja sisuliselt veerenud üle finiši.
Kohaliku luure andmetel jahutatakse Garretti põlve jääkottidega ja lonkav Maicel viidi kontrolli.
 
Igatahes olid tõkkejooksu ajad täna sellised.


Seis viienda ala järel muutus segasemaks. Enam ei saa öelda, et võidab see, see või see. Nüüd on selge, et võita saab vaid see, kellel kaks järgmist ala kõige paremini õnnestuvad.
Maicel langes pärast õnnetut tõkkejooksu 12. kohale ja nüüd on ainult küsimus, kas ta üldse jätkab.
Robi kohta, kes loodetavasti jätkab oma isiklikku edulugu, saab hetke seisuga öelda, et isiklikku rekordgraafikut edestab enne kuuendat ala 120 punktiga, aga edasi on juba teivas, mis samuti sageli laual olevaid kaarte segama kipub.

TEIVASHÜPE
Robi valis algkõrguseks täna 4.40, lendas üle ja nii ka 4.60 ja sinna auku ta täna jäigi. Seda võib lugeda esimeseks tagasilöögiks tema jaoks neil võistlustel. Edasi päästavad vaid kiired jalad.
Garrett on jõudnud kõrguseni 5 meetrit, mille ta ületas teisel katsel. Tema isiklik sel alal 5.10, aga see täna ei alistu.
Maicel katkestas, talle neil võistlustel enam kaasa elada ei saa :(.

Teivas ei vedanud alt, lõi kaardid sassi nagu lubatud. Oli mehi, kes parandasid oma isiklikku kuni 40 cm ja siis neid, kes just nii palju alla selle lendasid. Tulemused siin

Järjestus ning punktide seis enne viimast ala selles tabelis.
Olgu öeldud, et jooksus on tugevaimad isiklikud Steven Bastienil ja Robil. Robi ees olev Dylan on seni olnud tagasihoidlik jooksumees, Harrisoni ja Luca Wielandiga on keerulisem rinda pista ja Pao Tonnesen on juba lihtsalt liiga kaugele eest ära läinud, nii et vahet pole, kuidas ta jookseb, väga kiirelt ta igatahes ei jookse, mis tähendab, et Luca võib teda tahtmise korral lüüa. 1. ja 2. koha positsioonid jäävad tõenäoliselt samuti samaks, sest mehed on jooksus seniste aegade põhjal üsna võrdsed. Ennustus ja oletused lõppevad nüüd, kuna need neil võistlustel vilja pole kandnud.
Igatahes edestab Robi enne viimast ala oma rekordgraafikut veel 61 punktiga ja usun või loodan, et ta siin tagasi ei anna. Ikka pöidlad pihku, südaööks peaks asjad selged olema.

1000M
Tehtud, Robi aeg täna 2.41,89, punkte 5856, 64-punktiline isikliku rekordi parandus, 7. koht neil võistlustel, Eesti sisehooaja edetabeli juht 7-võistluses. Kahe punktiga küll ja otse sõber Maiceli ees, aga nii seekord on. Hooaja alguses püstitatud eesmärk ise endale - koguda 5800 punkti ja enam, sai täidetud!
Liiga kiire jooksuga täna tegu ei olnud, ajad said sellised
Kohad ja punktid jagunesid  nii
Emana, kõige kõrvalt jälgijana, ütlen, et oli väga põnev ja erinevaid emotsioone pakkuv võistlus. Enamik ennustusi ei pidanud, sportlased ajasid oma asja ja ju just see ühe kohtumise huvitavaks muudabki.
Robi ütleb ehk oma arvamuse võistluse kohta veel ise, aga kui arvestada, et seitsme alal kohta sündis neli uut isikliku rekordi parandust pluss uus tulemus ka punktisummana, siis ei tohiks üldiseks rahulolematuseks küll vähimatki põhjust olla. Robi on tagasi! Elagu sport, elagu rahu!

Robi enda kokkuvõtte teisele päevale:
"Kõik oli üldiselt OK, see oli hea võistlus! Kõige suurem edasiminek on kindlasti olnud tõketes. Igal sel aastal toimunud võistlusel olen parandanud isiklikku, kokku kuus korda. Seeria jaanuarist alates: 8.53/ 8.52/ 8.51/ 8.47/ 8.37 ja nüüd 8.30.
Teivas on ainus, millega seekord alt läksin. 4.60 oli kõik korras, korralik hüpe, aga 4.70 ei läinud kordagi latinigi. Jõud kadus, tegelikult ei hüpanudki enam. Samas tunnen, et reaalsuses ei tohiks ka 4.80 ületamine mingi probleem olla, aga vahel lihtsalt läheb teisiti.
1000m plaanisin joosta koha peale, passisin Steveni taga. Oleksin tahtnud lõpus vajutada, aga tagareis hakkas krampi minema, ei riskinud. Kokkuvõttes olen siiski rahul"

No comments:

Post a Comment